Напередодні Андрія у нашій школі були вечорниці. Події відбувалися у стародавній хаті, у яку перетворилася шкільна сцена. Дійство нагадувало виставу, де кожен грав свою роль. Дівчата були одягнуті в національний одяг, а дехто вбрався так, як ходили наші бабусі та прабабусі: шалінові спідниці, оксамитові запаски, червоні (цеглові) чоботи та великі квітчасті хустки. А хлопці – справжні парубки, вони жартували, розказували цікаві історії. Дівчата співали, танцювали. А найбільше дівчата хотіли довідатися, хто буде їхнім судженим. Вони кидали чобітки через себе: з якого боку впаде  чобіток, з того боку прийде суджений.

 

   Ще ворожили на барвінку, варенках, бусинках. Господинею на вечорницях була Оксана  Овчарчин, вона пригощала хлопців та дівчат різними стравами. І нам, глядачам, перепали смачні вареники, пампухи та печиво. Було дуже весело, цікаво і смачно.

   Організаторами таких веселих і забавних Андріївських вечорниць були: класний керівник 9 класу Світлана Миколаївна Дуридівка, завдрамгуртка Світлана Ярославівна Слупськала і, звичайно, всі дев'ятикласники.

   Андріївські вечорниці пригадали нам традиції нашого краю, підняли настрій перед святом Андрія, показали які талановиті учні вчаться у нашій школі. Це було прекрасне і захоплююче свято гумору, пісні, танцю та пампухів. Побільше би таких заходів. Мені дуже сподобалося, як дівчата танцювали.  Дев'ятикласники – молодці!

Федорчук Мар’яна, 7 клас. Фото Ірини Жданюк 

Вражень дуже багато   

   Андріівські вечорниці принесли у нашу школу багато радості. Нам хотілося, щоб свято не закінчувалося. Все було дуже гарне: сцена, костюми, історії, пісні та танці. Звичайно всі заглядали, як дівчата ворожили, було цікаво який суджений їм випаде. А вони робили різні ворожіння на воді з барвінком, на варениках, зглядали, що було під тарілкою - чи мотузки , бусинки, стакан.Потім співали пісні,  розказували історії, танцювали, кидали капці через хату, куда впаде капець звіти прийде хлопець.  

   Одним словом, п'ятниця 11 грудня 2015 року, перетворилася на велику виставу, учасниками якої були всі. Бо всім перепали вареники та пампушки. Дуже гарний одяг був на восьмикласниках. Вони такими дорослими виглядали. 

   Мені сподобалося все. Вражень дуже багато. Гарні звичаї у нашому народі, їх треба берегти. 

Тетяна Фігураш, 10 клас

 Я тепер більше знаю українські традиції

     11.12.2015 на сцені нашої школи відбувалися Андріївські вечорниці. Виступали учні 9 класу. Дівчата були одягнені у шалінові спідниці, вишиванки, чоботи, хлопці одягнулися в вишиванки, чорні штани, а Денис Триндяк мав сині шаравари. Вони хвилювалися. Дівчата ворожили на своїх суджених. Ведуча Оксана Овчарчин заохочувала дівчат і хлопців до співу, танцю, ворожіння. 9 клас гарно підгутувалися до виступу і справилися із ним. А потім учні зробили сюрприз почали роздавати вареники, пампушки, печиво, і всі діти зраділи. Мені найбільше сподобалося  танці і ворожіння. Я тепер  більше знаю про нашу  українську традицію.

Написала і надрукувала Хомут  Марія. 7 клас

Враження наймолодших глядачів - 2 клас:

Таня Островська: Мені дуже сподобався виступ. Герої вечорниць весело співали і цікаво проводили гадання.

Вероніка: Сподобалося, як вони розказували вірші, співали. Сцена, яка гарно прикрашена вишитими рушниками, квітами, гарбузами, на сцені стояла велика піч, з дровами, посудом і квітами. Було дуже цікаво.

Оксана: Сподобалося, як герої виступали, особливо моя сестричка Таня. Я б хотіла теж колись так виступати.

Ангеліна: Цікові танці, пісні, ворожіння. Було цікаво.

Дарина: сподобалися пісні, як учні гарно і весело виконували ролі.

Анастасія: у нас в школі були вечорниці. Вареники роздавали (дуже смачні!), гарно співали і танцювали. На сцені був стіл з стравами і гарна піч. Хлопці гупали, а дівчата багато сміялися, вони жартували. А пироги були дуже добрі!!!.

Враження школярів про Андріївські вечорниці. Читайте за посилання...