У середу, 23 грудня, вчителі та учні (6-11 класи) нашої школи побували в Івано-Франківському музично-драматичному театрі ім. І. Франка. Ми переглянули виставу «Ніч перед Різдвом» за мотивами однойменної повісті М. Гоголя. У залі був аншлаг, що свідчить про великий успіх постановок Івано-Франківського театру. І не дивно, бо ми насправді побачили професійну гру акторів, послухали музичний супровід оркестру, почули жартівливих пісень, оглянули костюми та декорації.

 

   Той факт, що сюжет твору «Ніч перед Різдвом» знайомий майже кожному (чи то твір читали, чи фільм бачили) глядачеві, посприяв тому, що п’єса була зрозумілою не тільки дорослими, а й дітьми. Ну хто ж не знає незрівнянної Солохи? А як цікаво було споглядати на цю героїню п’єси на сцені. А красуня Оксана та коваль Вакула, який мужньо витримує всі її примхи? Це теж дуже відомі персонажі, і їхня історія кохання не залишила час байдужими. А колоритні образи Чуба, сільського голови, дяка, чорта викликали в глядачів щирий сміх та гучні оплески. Зовсім не смішно було, коли ми споглядали епізод, як козаки прийшли до цариці на аудієнцію. Сумно бачити таке зверхнє ставлення Катерини ІІ та її фаворита Потьомкіна до козаків. Дуже не хотілося мені чути з уст запорожців звернення до цариці «мамо», а до Потьомкіна «батьку», бо історія засвідчу3є, що у 1775 році за ініціативою Григорія Потьомкіна було ліквідовано Запорізьку Січ.

   Цей день нам запам’ятався, закарбувався в пам’яті, ми збагатилися духовно. Багато хто з нас, можливо, зрозумів, що дозвілля можна проводити з користю для себе, переглядаючи п’єсу, а не тільки сидіти в соціальних мережах. В багатьох з нас виникло бажання частіше бувати в театрі.

   Хотілося б також зауважити, що події у виставі відбуваються напередодні та в день Різдва, тому всі мимоволі заразилися святковим настроєм і вже з нетерпінням чекаємо свят.

 Галина Тарасівна Пронюк, вчитель світової літератури

"Похід у театр". Враження учнів та вчителів. Читайте за посиланням...