Київська трупа академічної майстерні театрального мистецтва "Сузір'я" привезла до прикарпатського глядача політичну драму-комедію "Кафе "Республіка". 1 і 3 лютого показ відбувся у містах Тисмениця та Коломия, 4 лютого - в Івано-Франківській обласній філармонії. Автором та режисером є молодий драматург Богдан Гнатюк, син Народного артиста України Анатолія Гнатюка, який грає у виставі свого сина. Для клубівчан ця вистава приваблива ще й тим, що головну роль грає молодий актор-земляк Назар Борушок. Знаменно і тим, що на сцені Народного дому м. Тисмениці, де відбувалася вистава, талановито грав свого часу дідусь Назара - Іван Семенович Борушок.

 

   Кафе "Республіка" - так називалося дивне кафе, у якому практично не було відвідувачів, зате була кава на всі смаки. І чізкейк (!) з найрізноманітнішими фруктово-ягідними десертами та смакотливим гумором від офіціанта Леопольда. Тема гостра, передвиборна. у команді партії "Оборона ідеалів" молодий та перспективний політик Харитон Дальній, образ якого втілює на сцені Назар Борушок.

   Молода дівчина Белла, в яку закохується  політик, просверлює йому мізки своєю нав'язчивою мрією "зробитися співачкою". Кафе "Республіка" як мишоловка, в яку загнаний Харитон сердечними пристрастями. На наших очах впевнений, ерудований, майстерно підкований словом, депутат, котрий набирає високі рейтинги своїми реформами змін, відстоюванням соціальної справедливості, ламається. Глядач глибоко відчуває цей злам, завдяки професійній грі актора. Однак соратники по партії не віддадають належної ваги емоційному стану побратима. Врешті решт Харитон Дальній погоджується на запропоновані умови перебігу в іншу партію, заради здійснення мрії Белли.

    Коли вступаєш у брудну воду, то мусиш нею йти. Не менш гидкою є сценки "ліплення співачки", коли вже трубить світська преса про талановиту зірку естради, а насправді, як вона співає не чув ніхто. Зрештою все стає на свої місця. Дотепні вкраплення гумору допомагають розв'язати цей нашарований клубок бруду та зради. Коли здійснилася мрія Белли, Харитон покидає її разом з усіма грошима. Сам втікає до простої касирки в супермаркеті, від якої віє звичайною, милою простотою.

   А політики і далі шукають у кого встромити облизану виделку від чізкейку, волочать за собою всю детективну валізу декорацій. Белла співає. А ми аплодуємо сцені, бо вона була правдива. Глядачі, а серед них було багато вчителів та школярів Клубовецькї школи, обдарували щедрими оплесками творчу команду. Гра зачепила за живе. Дякуємо талановитому творчому колективу – Анатолію Гнатюку, Сергію Калантаю, Олексію Паламаренку, Назару Борушку, Лідії Семесюк, Ірині Сопіт та драматургу Богдану Гнатюку. Наснаги вам. І до зустрічі!

Оксана КУЗЬМА

Правдива історія нашого сьогодення 

    З оголеною правдою, протистоянням добра і зла, особистого та суспільного, справжнього та вдаваного. Кафе "Республіка" залишає у глядача неповторний букет естетичного задоволення від майстерної гри акторів, пікантного гумору, символізму образів та сцени, інтригуючого сюжету. 
Щиро дякую! Результат перевершив очікування! БРАВО!

Володимир ПРОНЮК

Світлини Людмили ПАЛАГІЦЬКОЇ

 

 

 

 

 

 

 

 

   Це друге знайомство з творчістю молодого клубовецького актора Назара Борушка. У червні 2017 року ми побували на перегляді фільму "Посттравматична рапсодія" за повістю Дмитра Корчинського.