Print
Category: Ціннісне ставлення до мистецтва
Hits: 1527

   Художній твір Вікторії Савик - учениці 9 класу  це фантастичне оповідання, яке було написане у грудні 2018 року. Оповідання складається з  п'яти розділів: "Я буду астронавтом" , "Невдачі Лема" , "Знайомство з Зеріоною та Зеріонцями" , "Лем закохався" , "Планета zZz знищена". Назви розділів говорять самі за себе, привертаючи увагу до смислового та енергетичного наповнення тексту.

   Назва оповідання " Планета zZz" розкриває тему твору, адже в ньому розповідається про пригоди хлопчика Лема  на новій Планеті zZz.

   Актуальність теми не викликає сумнівів, адже кожна дитина в нашому сьогоденні має мрії, вірить в них і докладає максимум зусиль, щоб вони здійснилися.

 

 

    Метою авторки твору було показати мужність, відважність та витривалість героя під час небезпечних пригод на невідомій планеті.

  Вікторія ставить перед собою завдання описати життя та пригоди 14-річного хлопчика Лема, зануривши нас у світ фантастики.

   В  центрі уваги знаходиться головний герой твору Лем Декс. Це звичайний хлопець, який живе з мамою, ходить в школу, у вільний час дивиться телевізор або сидить за комп'ютером. Але у нього вже сформувалася велика мрія - стати астронавтом, як його батько. Він багато вчитися, перечитав усі книги з бібліотеки, щоб знати про космос все. І тут з'являється шанс полетіти на щойно винайдену планету. Завдяки своїй кмітливості та хитрощам він летить у космос на планету zZz. Але стається непередбачене: їхній корабель зазнає аварії і Лем опиняється сам у чужій країні, де на нього чекають різні випробування. Під час таких пригод виявляються найкращі риси хлопця: сміливість, мужність, впевненість у собі, відважність, готовність до самопожертви заради іншого.

   Також у творі змальоване світле почуття кохання, яке проявилося у Лема до мешканки нової планети Зеріони.

   Оповідання закінчується трагічно - смерть Лема. Але  своєю смертю  він подарував життя багатьом мешканцям планети zZz, які відправилися на Землю. Це справжній героїчний вчинок, яким треба тільки захоплюватися і брати приклад у сьогоднішній день.

   Зображення подорожі в Космос - це дуже цікавий сюжет, що піднімає глибокі проблеми, відносини та почуття людей. Твір написаний простою, зрозумілою мовою та легко читається, робить його цікавим для будь-якого читача. Раджу прочитати всім!

Надія Богданівна САМБОРСЬКА,

вчитель української мови та літератури

Вікторія Савик "Планета zZz". Читайте тут...