Нові книги

22 листопада 2013 року  у нашій школі відбулася презентація книги Йосипа Карпіва “На цісаревих іменинах”. Книга побачила світ у квітні цього року в видавництві “Сімик” м. Івано-Франківськ і вміщує оповідний фольклор нашого села, зібраний та впорядкований Йосипом Карпівим. Більшості людей, носів цієї усної народної творчості, вже не має, тому цей захід мав ще одну важливу місію — пошанувати цих людей .

Книга дуже цікава, навіть, унікальна, бо вміщує народні перлини, якими користувалися в спілкуванні наші діди, баби та їх прародичі. Ведучими презентації були учні 11 класу Квасніцька Христина та Федорак Руслан. Сценарно відтворювалися події, описані у книзі, ведучі вживали у своєму слові багато приповідок, повір’їв, прикмет. Сцена та одяг учасників відповідали сюжету цісарських іменин”. Під час свята звучали вірші з книги “На цісаревих іменинах” та твори Й. Карпіва із збірок “У зими на святі” та “Осене, застань мене в саду”.

До слова були запрошені : директор школи Володимир Пронюк, філолог Наталія Івасюк, бібліотекар Марія Палагіцька, голова села Богдан Рекетчук, історик Василь Палагіцький, директор Чорнолізької школи Михайло Мельник, головний редактор газети “Вперед” Володимир Заник, поетеса Оксана Пронюк. Привітати Йосипа Карпіва прийшли випускниці школи, його вихованки Галина Карпів та Леся Палагіцька. А сільські колективи - вокальний ансамбль “Намисто”, чоловічий квартет “Плай” та драматичний гурток — подарували чудове свято пісні та слова. У одній із інсценізацій брав участь Йосип Дмитрович. На свято зібралася вся школа. Прийшло багато батьків. Йосип Дмитрович розповів історію створення цієї книги та зачитав свої нові твори.  

А ще в нашій школі була організована виставка фоторобіт Йосипа Дмитровича Карпіва. Про те, що Й. Карпів фотографує ми знали всі, він з фотоапаратом присутній на всіх шкільних заходах, його світлинами проілюстровані всі статті та шкільні газети, а виставки не було жодного разу. Уперше ми могли переглянути його творчий доробок. Його фотороботи були викладені на стінах у залі школи. Автор фотографіує все цікаве: сільське життя, людей праці, святкування, традиції та обряди, природу.   

Богдан Пронюк, 8 клас