5 лютого у нашому селі уперше проводилися районні кущові Шевченківські читання. Це І етап відбіркового туру в рамках святкування 200-річчя від Дня народження Тараса Григоровича Шевченка, який обійняв кущ, до  якого ввійшли 9 навколишніх сіл. Читання проводилося  в приміщенні сільської ради, в залі для урочистих подій. Ведучими заходу були учні Клубовецької школи – Квасніцька Христина та Федорак Руслан з 11 класу. Клубівці представляли на конкурсі Леся Палагіцька та Микола Старчук. Умовами конкурсу було художнє читання трьох творів: 1. Поезія Т.Шевченка; 2. Твір українських класиків; 3. Поезія власна або місцевих авторів. Розпочав читання вітальним словом сільський голова Богдан Рекетчук а тріо бандуристів, серед яких клубівчанка Вероніка Пронюк, понесли в зал Тарасові думи.

 

Наші учасники, зокрема Микола Старчук представив слухачам композицію «Сторінками Кобзаря», в якій прозвучало біля десяти уривків з поезій Тараса Шевченка, які перегукуються із сьогоднішніми подіями в Україні, а також вірш односельчанки О. Пронюк «Коли любов молитвою стає». Леся Палагіцька читала вірш Ліни Костенко «Кобзареві» та твори місцевих авторів Йосипа Карпіва «Квітка» та Оксани Пронюк «Найвищий час нам вчитися свободи». Журі у складі п’ятьох осіб, які приїхали з району, очолювала Любов Глодов’юк методист Тисменицького відділу культури.

Село гарно організувало зустріч. У затишній світлиці була представлена  велика експозиція «Кобзар» у клубовецьких родинах»: портрети Т.Шевченка, «Кобзарі», учнівські малюнки, фотоархів Шевченківських святкувань, мультимедійна презентація «З «Кобзарем» у руках». І все це було вбрано у багату клубовецьку вишивку. Було виставлено також багато експонатів краєзнавчого музею. Активну участь у підготовці заходу взяли секретар сільської ради Марія Пронюк, бібліотекар Марія Палагіцька, керівник драмгуртка Світлана Слупська, завклубом Роман Середюк, директор краєзнавчого музею Йосип Карпів та інші. Силами школи підготовлена мультимедійна презентація "Наш Шевченко" та представлено  учнівський доробок: журнал "Мій портрет Кобзаря", краєзнавчо-пошукова робота "Ім'я Тараса на карті Прикарпаття".

ІІ етап Шевченківських читань відбудеться 21 лютого у місті Тисмениці. Попередньо вже відомо, що наше представлятиме переможець І туру Микола Старчук. 

Світлини Йосипа Карпіва