Рівно місяць минув від тоді, як у нашому селі урочисто відкрили та освятили пам’ятник Тарасу Григоровичу Шевченку. Цю дату помітили і вирішили вшанувати учні 3 класу Клубовецької школи. «Урок біля Кобзаря» – так називалася літературно-ознайомча програма, організована класоводом Світланою Василівною Татарин, в яку входили: відвідини краєзнавчого музею, спілкування з творчими людьми села, розповідь про спорудження пам’ятника, представлення книг Тараса Шевченка, які є у нашій бібліотеці та літературне читання творів Кобзаря.

 

Мандрівка в сільський  музей принесла третьокласникам багато задоволення. Видно було, що вони часті гості тут. Учні вільно підходили до улюблених стендів, розглядали цікаві експонати, добре знали, що знаходиться в тих чи інших кімнатах та секціях. Директор музею Йосип Карпів знайомив школярів із матеріалами, пов’язаними з Шевченком. Учні розглядали вишиті та мальовані портрети Кобзаря, цікавилися, хто їх намалював чи вишив. Виявляється портрет Шевченка, що знаходиться у коридорі (у центрі) музею передала Парадна Стефанія, мама нашої вчительки Наталії Василівни Івасюк. А ще у музею знаходиться макет нашого пам’ятника Кобзарю.

Після відвідин музею розпочався урок біля Кобзаря. Це був справжній урок: учні  гарненько всілися на лавочки біля пам’ятника, а вчителька знайомила їх із творчістю батька українського слова – Тараса Григоровича Шевченка. Перед юною аудиторією виступили творчі люди села Йосип Карпів та Оксана Пронюк. Вони розповідали, як з дитинства полюбили творчість Шевченка і багато мудрості почерпнули з «Кобзаря». Яка це дорога і вічна книга. На столі біля пам’ятника були викладені «Кобзарі», якими багата наша бібліотека. Учні мали змогу перелистати новий ювілейний «Кобзар», подарований школі колишнім випускником, а нині викладачем Івано-Франківського медичного коледжу Романом Мальцем.

Директор школи Володимир Ярославович Пронюк розповів школярам, як споруджувався пам’ятник і що він означає для них і прийдешніх поколінь. Діти довідалися, що їхні діди-прадіди давно мріяли про пам’ятник Шевченка у селі. А лише у 2014 році вдалося зреалізувати цю мрію. Пам'ятник споруджено в честь перемоги Революції Гідності в Україні. На спорудження кошти жертвували мешканці села. І третьокласники горді тим, що їхні батьки доклалися до будівництва пожертвами та працею. Від цього Кобзар став їм ще ріднішим.

На завершення учні 3 класу декламували твори Шевченка, які вибрали самотужки. Приємно було від того, що діти віддали перевагу дорослим, патріотичним творам Кобзаря.

Урок біля Кобзаря пройшов швидко, цікаво і святково. Це нова форма пізнання творчості Шевченка. А найбільше діти раділи, що пам’ятник Кобзаря поблизу школи і шкільне подвір’я гарно облаштоване плиткою.

Довго клубівчани чекали, коли Шевченко оселиться у Клубівцях. А сьогодні, дивлячись на цих школярів, що цвітуть в вишиванках біля Кобзаря, так і хочеться сказати: "Слава Богу!"

Марія Палагіцька, бібліотекар

Автор світлин Йосип Карпів