11 червня учні 5-8 класів Клубовецької школи побували екскурсії у місті Івано-Франківську. Гідами були наші вчителі.  Мандрівку містом ми розпочали від меморіального кладовища на вулиці Степана Бандери. Там, на алеї Героїв, ми побували біля могили Романа Гурика,  Героя Небесної Сотні та військових, які  загинули  за нашу Україну. Потім наш маршрут проліг  до  головної  площі  Івано-Франківська. Ми любувалися фонтанами та архітектурою міста. На вулиці Незалежності («стометрівці»)  зустріли ансамбль, який  грав на різних гуцульських інструментах.

   Побували на Вічевому Майдані біля головного поштампу, тут відбувалися великі мітинги під час Євромайдану. Ця площа дуже гарна, багато фонтанів, тут жваво і людно. 

   Наступним пунктом нашої екскурсії була фортечна галерея «Бастіон». Тут цікаве місце,  переплетена сучасність та історія міста. За скляними вітринами магазинів видніються фортечні мури, багато  стародавніх експонатів.  В магазинах  було  багато вишивок, саморобних  ляльок і сувенірів. Гарні кафе, оформлені під старовину, виставкові зали. Все для нас було нове. Ми роздивлялися руїни фортеці,  яка  колись захищала місто Івано-Франківськ (Станіслав або Станіславів) від нападників. На них написана дата заснування Станіславова – 1662 рік. Місто перейменоване в Івано-Франківськ 9 листопада 1962 року з нагоди 300-річчя заснування в честь видатного письменника і поета Івана Яковича Франка. Отже Івано-Франківську 352 роки.

   Завершилася наша мандрівка відпочинком у парку імені Тараса Шевченка. Тут кожен  покатався на улюблених атракціонах, гірках.

   Екскурсія  мені  дуже сподобалася,  залишилися  чудові  враження. Кожен з нас дізнався  багато цікавого   про  місто  Івано-Франківськ, про  талановитих  людей, які проживали або перебували тут, Героїв  України, репресованих, яким поставлено пам’ятники в місті. Івано-Франківськ – красиве, сучасне, європейське місто, тут є де відпочити, що побачити. Багато цікавих музеїв, величних церков, парків, театрів, вищих навчальних закладів.Д

якуємо  вчителям,  які  організували для нас  цю  цікаву  екскурсію: Людмилі  Михайлівні Сенко,  Мар'яні  Іванівні Світик,  Віктору Васильовичу Ткаченко, Володимиру Федоровичу Сидорику. Це вчителі допомогли нам побачили наш обласний центр, місто  Івано-Франківськ, в іншому ракурсі: його історію, архітектуру, мистецтво та культурний відпочинок. Дякуємо!!!

Старчук Ірина,  7 клас

Фото Вероніки Кохман