12 жовтня - День художника України   

   Як багато може розповісти картина! Перед нами конкурсна робота учениці 8 класу Клубовецької ЗОШ та Тисменицької школи мистецтв Марцінко Тетяни. Це портретна робота. Школярка намалювала українського захисника.  Насправді портрет є одним із найбільш цікавих та складних жанрів живопису. Адже художник не стільки розповідає про індивідуальні особливості людини, яку зображує, скільки намагається ніби зазирнути у її душу, розкрити її внутрішній стан, її почуття і навіть думки, молитви.

   

   Портретна робота Тетяни Марцінко настільки глибока, зворушлива  і промовиста, дивлячись у очі захисника - морозом обдає по шкірі.  Очі солдата, які із виру болю дивляться на нас. Очі батька, які ховають зажуру, бо несуть велику відповідальність за дітей, за родину, за Україну. Очі сина, що довіряє Богові своє життя і всіх побратимів, котрі поряд. Кожен нерв на обличчі промовляє глибокою зосередженістю і готовністю. А погляд? Погляд патріота, котрий завис між небом і пшеничноцвітною землею, бо поєнав їх навіки. І міцний незламний кулак, скріплений вірою Христовою.  

Придивіться і ви прочитаєте своє. Учениця дуже тонко відчуває сьогоднішнє  і вміло передає емоційний стан захисника України.

Сьогодні у День художника України ми вітаємо Тетяну і бажаємо зреалізовувати свій талант. Вітаємо всіх учнів, котрі  навчаються в художній школі. Хочемо, щоб нашу школу красили ваші картини.

Друзі із редколегії "Шкільна правда".