Print
Category: Ціннісне ставлення до мистецтва
Hits: 2959

   13 листопада у Клубовецькій ЗОШ І-IІІ ст. у рамках «Тижня дитячої книжки» відбулася презентація казок молодої прикарпатської казкарки Віталії Савченко. Учні 3-го класу ставили виставу на основі казочок «Про ромашку та мурашку» і «Жадібні ведмежата». До слова, вище зазначені твори ввійшли у збірку дитячих казок від видавництва «Белкар-книга» (м. Харків) у серії «Промінець» під однойменною назвою «Жадібні ведмежата».

 

   На початку вистави шкільний бібліотекар Марія Дмитрівна Палагіцька, яка до речі й допомогла третьокласникам підкорити акторську майстерність, розповіла, що діти завжди з радістю відвідують бібліотеку і, що чи не найчастіше запитувані книжки – це казки. А «Жадібні ведмежата» особливо припали до смаку маленьким читачам.

   Переконатися в цьому мали змогу всі, хто завітав на шкільне свято. Адже те, як учні зіграли казкові ролі, з яким захопленням було промовлене кожне слово, якнайкраще свідчить про те, що діти вподобали собі казочки Віталії. Варто сказати, що вихованці Клубовецької школи надзвичайно талановиті і відірвати поглядів від них було просто не можливо. Дійство, що відбувалося на сцені, зачаровувало не тільки самих маленьких акторів, а й усіх глядачів у залі. 

   В ході вистави третьокласники також зачитали чимало дитячих віршів авторства Віталії Савченко. 

   На завершення свята ведуча заходу, Марія Дмитрівна наголосила, що ці казочки не тільки гарні, не тільки цікаві, а ще й такі, що вчать бути добрими, чемними, щирими, допомагати ближньому.

Сама ж казкарка поділилася враженнями: «Написати казку мені не важко, але коли побачила, як зіграли дітки, наче по-іншому прочитала власне творіння. Я у справжньому захваті! Вдячна всім і неймовірно зворушена».

   Активну участь в організації шкільного свята взяли також вчителька молодших класів, класний керівник 3-го класу Самуляк Оксана Ярославівна.

    Від себе додам, що ця казкова година, проведена у колі юних талантів, стала годиною, коли з уст у дорослих ані на мить не сходила посмішка і подекуди на очі навіть напрошувалася щаслива сльоза, а в дитячих очках іскріли вогники цікавості та щирого захоплення від побаченого.

Леся ГЕНИК 

МАНДРІВКА У ЧУДОВИЙ СВІТ КАЗОК 

   У Клубовецькій ЗОШ І-ІІІ ступенів проведено свято «Мандрівка у чудовий світ казок». Його учаснкики – активні читачі-третьокласники з бібліотекаркою Марією Палагіцькою і своєю вчителькою Оксаною Самуляк – інсценізували  дві казки івано-франківської письменниці Віталії Савченко «Про Ромашку і Мурашку» і «Жадібні ведмедики». Цьому добре прислужилася книжка «Жадібні ведмежата», яка щойно поповнила шкільну книгозбірню. 

    Школярики охоче грали ролі Ромашки, Мурашки, Джмеля, Подорожника, ведмедиків і старого Ведмедя. Зі сцени на маленьких глядачів дихнув світ природи, добрі стосунки між його мешканцями. Ромашка допомогла Мурашці тим, що сховала її від дощу, Подорожник вилікував її поранену ніжку. Джміль доставив її додому. А Мурашка розважала Ромашку, коли їй було сумно, у несприятливих умовах рознесла її насіння, щоб проросло і білим килимом прикрашало галявину. Старий Ведмідь навчив онучат пригощати дарами природи братів, друзів, старших, шанобливо ставитися до них і віддячувати за добро. 

   Юні актори мали гарний сценічний одяг, декламували вірші про природу, а їхня гра супроводжувалося відповідними мелодіями лісових мешканців. 

    До школи на казкове дійство були запрошені учасниці івано-франківського міжреґіонального поетичного клубу «Об’єднані словом» – очільниця  Олександра Туєшин (Леся Геник), авторка поетичної збірки «Від душі до душі» (2013), Олександра Федорів (Адель Станіславська) – авторка двох поетичних книжок «Во ім’я любові» (2010), «Мереживо душі» (2012), Віталія Савченко, поетеса й казкарка, авторка збірки  «Все це душа моя» (2013) і співавторка колективного збірника казок «Жадібні ведмежата» (2014). 

   Письменниці стали очевидцями і дивувалися, як юні читальники втілювали літературні образи на сцені, потім поділилися своїми творчими планами. Віталія Савченко розповіла учням, як у неї народжуються казки: спочатку випробовує, як сприймуть казку її ж діти, і якщо вона сподобалася, тоді й записує на папір.  І подарувала школі свої книжки. 

   Талановитим гостям дякували  бібліотекарка Марія Палагіцька, заступник директора з виховної роботи Світлана Татарин, третьокласники подарували їм власні малюнки – ілюстрації до казок, оживлених на шкільній сцені. 

Йосип КАРПІВ, с. Клубівці