20 листопада – Всесвітній день дитини. Ми, Турик Олександр та Сондей Надія з восьмого класу, вирішили завітати до першокласників. Саме цей клас найбільше нагадує нам про дитинство. Як відомо, у першому класі найбільше учнів – аж 23. Усі вони – гарні, світлі, з ангельською душею. Ми розповіли їм про сьогоднішнє свято та поспілкувалися з ними.

 

   Нас цікавило: які мрії у дітей, ким вони хочуть стати. Відповіді ми почули дуже різноманітні. Хтось хоче стати вчителем, хтось – лікарем, кухарем, а одна дівчинка мріє стати принцесою.

   Надія Сондей попросила дітей намалювати свої мрії на папері. Я підтримав цю ідею.     Першокласники радо взялися до малювання, дехто просив у нас допомоги. Малюнки вийшли непогані, як для свого віку.

     Хочу побажати всі дітям здоров’я, щастя і здійснення мрій. А сиротам знайти батьків.

Олександр Турик, 8 клас

   Художня мова дитини

   По дитячому малюнку можна зрозуміти чим живе дитина, який у неї внутрішній світ, які емоції і почуття вона переживає в даний момент. Саме з 4-6 річного віку дитячі малюнки можна вважати такими, які можна читати і розуміти з точки зору психології.

   Аналізуючи сьогоднішній художній матеріал можна зробити висновок, що дітки в хорошому емоційному стані використовують широку гаму кольорів, зображення вміщується у формат гармонійно, не завелике і не надто дрібне, що мало б означати відхилення у самооцінці дитини.

  Зображення сонечка, квітів, метеликів, будиночка, тварин, а також людей свідчить про позитивні щоденні цінності дитини.

   Діти зображують те, що бачать кожен день. І треба розуміти, що діти дуже мінливі і кожен день у них інакший.

   В першу чергу дітки малюють зображення людей. В другу чергу інші предмети і деталі. Людей, предмети і тварин, які відіграють важливу роль у житті дитини, малюються дуже детально і ретельно промальовуються.

   На одному будинку дитина зобразила багато вікон – це означає нехватку у спілкуванні з однокласниками. на другому малюнку відсутні двері – нехватка у відвертому спілкуванні з батьками, рідними.

   Малюнки-мрії відображають  бажання ваших дітей. дивіться уважно, що малюють діти, прислухайтесь до їхньої художньої мови. Адже діти починають малювати (у прямому розумінні цього слова) значно пізніше. А у віці молодшої школи вони відображають дійсність за допомогою малюнків. Чим живуть і що переживають все відображають на папері..

Дівчатка себе часто малюють у вигляді принцес у казковому замку. Це підсвідоме бажання бути найкращою, успішною дівчинкою. Що є природнім бажання кожної дитини.

Жданюк Ірина Дмитрівна

 

 

Роботи гуртку "Натхнення"