Print
Category: Ціннісне ставлення до мистецтва
Hits: 4040

   Сьогодні, 12 лютого, у Клубовецькій школі відбулася літературна зустріч із талановитою прикарпатською поетесою, нашою землячкою, Олександрою Федорів. Тема літературного спілкування: "Поговоримо про любов". Адель Станіславська, це псевдонім авторки,  у своєму творчому доробку має дві поетичні збірки "Во ім'я любові" та "Мереживо душі". Окрім того її поезії друковані у поетичних збірниках "Натхнення", "Осінь у камуфляжі" та благодійній поетичній збірці воїнам АТО "Воїни світла". Зараз авторка працює над прозовими творами. Розпочалася наша зустріч українською колядою, яку принесли у літературну світлицю мистецькі колективи села Клубівці, а віншували гостю учні третього класу.

 

    Літературна зустріч, як спільний проект шкільної бібліотеки та літературної студії "Ініціатива", мала на меті розговорити читачів навколо вічної теми  - теми любові.  Розпочали розмову дівчата 7-9 класів, вони читали твори Олександри Федорів із збірки "Во ім'я любові", а зокрема: Івасюк Божена та Бабій Тетяна із 7 класу, Сондей Надія, Марцінко Юлія, Лещук Мар'яна, Овчарчин Оксана із 8 класу, ФІгураш Тетяна та Шешурак Юлія із 9 класу. Поетичне читання скрасили пісні, які виконали фольклорний ансамбль "Намисто"та чоловіче тріо.

   Разом з нами говорили про любов та читали поезії авторки директор школи Володимир Пронюк, заступник директора школи Світлана Татарин, керівник драматичного гуртка Світлана Слупська, яка була ведучою заходу, та директор краєзнавчого музею Йосип Карпів.

Ми з нетерпінням чекали виступу авторки Олександри Федорів. Вона гарно і змістовно говорила про найкраще людське почуття, про те, коли почала писати вірші, де черпає натхнення, як любить кожен свій вірш - вони, як діти для неї.  Ми довідалися, що п. Олександра почала писати у 14 років, навчалася у Марковецькій школі, перша збірка "Во ім'я любові" вийшла у 2010 році, друга "Мереживо душі" - у 2012 році. Свою розповідь авторка скрасила  віршами зі збірок.

Восьмикласниці Оксана Овчарчин та Мар"яна Лещук прочитали для гості свої перші вірші, які друкувалися у шкільній рубриці "Перші рими".

Завершилася літературна зустріч колядою  - молитвою за воїнів-захисників України "Уставай же, брате, йдем колядувати".

  На пам'ять про літературне свято ми зробили спільну фотографію. Зустріч залишила багато незабутніх вражень. Як добре, що до нашої школи приїжджають такі гарні гості, ми багато вчимося у них.

   Ми дякуємо поетесі Олександрі Федорів за цікаву зустріч, за її щирість і відкритість. Дякуємо колективам "Намисто" та чоловічому тріо за солов'їний спів, дякуємо організатору зустрічі - бібліотекарю і наставнику Марії Дмитрівні Палагіцькій. Велике "Дякуємо" за дизайн нашої світлиці Марії Пронюк, секретарю сільської ради. І звичайно, наймолодшим колядникам та віншувальникам із третього класу.

Шешурак Юлія, 9 клас

Враження про літературну зустріч учениці 1 класу Анастасії Палагіцької:

 

Мої враження

    Я сьогодні брала участь у літературному читанні, яке мало романтичну назву "Поговоримо про любов". До нас завітала поетеса Адель Станіславська. В мене так багато вражень від цієї зустрічі, що я не знаю, як їх висловити.

   Адель Станіславська дуже гарна поетеса і в неї дуже гарні вірші. Ми самі вибирали вірші із збірки "Во ім'я любові" для читання. Було дуже затишно і святково. Наші сільські ансамлі співали гарні колядки та пісні про любов. Я би хотіла, щоб побільше було таких заходів.

   Я собі вибрала такий вірш "Я тебе не за щось покохала". Коли читала вірш, я трішки переживала. Мні дуже сподобалися такі рядки: "І не тіло її прикрашає це лише камуфляж, одежина. Вбогий той, хто в нім втіху шукає!"

  Всі були гарно вдягнуті. Я дуже зраділа, коли побачила, що Адель Станіславська була одягнута так, як ми: у вишитій сорочці, з великою хускою такого самого кольору, як у мене.  Ще мені дуже сподобалося, що разом із нею був чоловік Тарас. Він фотографував усіх артистів. Вони - чудова пара, обоє чорноброві. Авторка, на мою думку, всі свої найкращі вірші про любов присвятила своєму чоловікові.

   Всі на цьому заході говорили про любов: і дорослі, і малі, і всі добрі вчителі. Навіть, наші хлопці були вражені, сиділи тихо і слухали.

   Я дуже хочу, щоб наша Адель прочитала цю замітку. Я полюбила її. Дорога Адель, пишіть вірші, продовжуйте творити. Пишіть те, що у Вашому серці. 

   Авторка Адель Станіславська пообіцяла, що коли вийде її прозова книжка, вона обов'язково приїде до нас. З нетерпінням чекаємо. Дякуємо за гарну зустріч, за чудове спілкування.

Оксана Овчарчин, 8 клас

Відповідь для Оксани Інформація із Фейсбуку

Мої враження

   Дванадцятого лютого у приміщенні нашої школи (в інформаційному класі) відбулася літературна зустріч із прикарпатською поетесою Адель Станіславською. Вона написала багато гарних віршів на тему вічної любові. На цьому заході читали виключно її вірші, бо вони дуже гарно розкривають  тему. Свято сподобалося всім.

   Дуже гарно, що на зустріч прийшли ансамбль "Намисто" та  тріо хлопців, вони подарували гарні українські пісні про любов. Сьогодні християнське свято і коляда звучала по-особливому красиво і сильно.

 Ми говорили про любов, про любов один до одного, про любов до Батьківщини, про любов до Бога. Насправді, ця тема вічна. Ми тільки трошки, всього годину, завдяки поетесі Адель Станіславській вчилися говорити про любов. Дякуємо їй!

Павлюк Діана, 9 клас

Мої враження

   До нас сьогодні завітала поетеса Адель Станіславська. Вона живе в Івано-Франківську, а родом із Тисменицького району. ми говорили про любов. Спочатку ми декламували її вірші, які самі собі вибрали із першої збірки авторки. Вона дуже уважно слухала кожного з нас.

   Виступаючі були одягнуті святково: у вишиванках, джинсах, а зверху велика хустка. Літературний захід нам дуже сподобався, час злетів дуже швидко. Для гості колядували і співали мистецькі колективи села. Було багато глядачів директор школи, його заступники, вчителі,  учні 7-10 класів, молодші 3 і 4 класи та їхні батьки.

 Нам сподобався виступ Аделі Станіславської. Ми задавали їй запитання, вона дуже цікава співрозмовниця. А ще авторка подарувала нам свої збірки, тепер у бібліотеці можна буде прочитати її вірші.

   Дуже дякую Адель Станіславській від усіх учнів і прошу завітати до нас ще раз.  Дякую організаторам свята: бібліотекарю Марії Дмитрівні Палагіцькій та Шешурак Юлії із 9 класу.

Фігураш Тетяна, 9 клас

Мої враження 

   Сьогодні 12.02.2015 р. о 12:30 у нас розпочалася зустріч із відомою поетесою Олександрою Федорів (Адель Станіславською). Ми були дуже раді бачити її на нашій зустрічі "Поговоримо про любов". Я дуже рада, що виступала на святі. Всі ми мали право самостійно вибрати вірш зі збірочки "Во ім'я любові". Я вибрала вірш "Облітало листя". Цей вірш я вибрала тому, що у ньому говориться про кав'ярню, про осінь, про душу, яка лякалась щастя.

   Мені дуже подобається Адель Станіславська і я дарую їй такі слова:

Дорога наша Адель! Ви є нашою музою, ви надихаєте нас на створення власних віршів. Мені дуже подобається ваша поезія. Коли ви сказали нам. що почали писати вірші у 14 років, я відразу подумала. що я теж дуже хочу писати вірші. Пишіть свої вірші, що йдуть з душі і знайте - є завжди ті, хто буде читати їх - це я, Оксана та наші школярі! Хай Бог береже вас та вашу сім'ю! Приїжджайте ще до нас! Двері нашої школи завжди відкриті для Вас!

Лещук Мар'яна, 8 клас

Подяка Аделі Станіславської авторам заміток:  Інформація із Фейсбуку 

   Cьогодні, 12-го лютого, на запрошення старшокласників освітнього закладу, я мала честь побувати у Клубовецькій ЗОШ на прекрасному святі, організованому учнями та педагогами школи. 

Ми говорили про найвеличніше, найвагоміше, найсокровенніше людське почуття - почуття Любові! Любові одне до одного, любові до батьків, любові до дітей, любові до природи, любові до Вітчизни. Адже з любові все починається, любов'ю триваємо, у любов переходимо покидаючи земний світ. 

   Ми взаємно ділилися тією любов'ю, що зоріє в наших серцях, адже, як говорив Бруно Фереро, це "той скарб, що помножується, це єдиний дар, що росте тоді, коли його роздають."  

   Щиро дякую усім, хто творив це свято любові! Я щаслива була побувати у Вашому чудовому і щирому товаристві!

Олександра Федорів/Адель Станіславська, інформація із Фейсбуку

Поезію Аделі Станіславської можна прочитати на поетичному сайті: http://www.poetryclub.com.ua/author.php?id=8557