31 березня у вівторок відбулася зустріч з письменницею Лесею Геник. Учні спочатку вибрали собі вірші авторки і почали готуватися до цього дня. Головні ролі Віри, Надії й Любові виконували Овчарчин Оксана, Лещук Мар’яна, Фігураш Тетяна. Роль автора –  Сондей Надія. Маленьких ангеликів вдало зіграли учні з класу: Стецюк Ілона, Павлюк Тетяна, Ткачук Анастасія, Бабій Надія, Вовк Ангеліна. Вірші Лесі Геник протягом свята чергувалися із віночком духовних пісень у виконанні жіночого ансамблю «Намисто».

 

   Звучала у виконанні колективу та учнів школи пісня на слова Лесі Геник «Моліться», музика Володимира Рідного.

Читці намагалися передати настрій, емоції, переживання, почуття кожного вірша, адже їх слухала сама авторка. Ми адже старалися прочитати вірші так, щоб їх зміст торкнувся душі кожного слухача.

Декламували вірші напам’ять Шешурак Юлія, Марцінко Юлія, Баб’як Павло, Старчук Ірина, Турик Христина, Івасюк Божена, Бабій Тетяна та виконавці ролей. В кінці ми мали змогу поспілкуватися із Лесею Геник і отримати відповіді на наші запитання. Авторка прочитала для нас свої вірші і розповіла нам про свої перші поетичні кроки. Ця зустріч є дуже корисною, вона збагатила нас прекрасним поетичним словом та надихає на творчість. В кінці ми всі разом сфотографувалися на пам’ять.

Івасюк Божена, 7 клас

Свято від душі і для душі

   Наприкінці березня з ініціативи учнів 8-9 класів Клубовецької школи відбувся духовно-мистецький захід «Від душі до душі», у програмі якого: літературна зустріч та знайомство з творчістю талановитої прикарпатської поетеси Лесі Геник (Олександри Туєшин), виставка образів, вишитих учнями школи, виставка малюнків та творчих робіт (казок, оповідань, байок) учасників літературної студії «Ініціатива». Свято розпочалося о 12,30 у приміщенні Клубовецької сільської ради виступами бібліотекаря Марії Дмитрівни Палагіцької та заступника директора по виховній роботі Світлани Василівни Татарин. Вела програму завдрамгуртка села Світлана Ярославівна Слупська.

   Ця зустріч відбувалася в час Великого посту і була насичена духовними віршами, піснями та роздумами. Фольклорний жіночий колектив «Намисто» у складі: Мирослави Іванівни Михайлинин, Світлани Ярославівни Слупської та Марії Дмитрівни Палагіцької виконати такі пісні «Моліться» (на слова Л. Геник), «Україно, молюся за тебе» та «Пресвята Борогодице».

   Збірка поезій Лесі Геник «Від душі до душі» має розділи «З вірою», «З надією», «З любов’ю» та «Сповідне». Наші учениці, вибираючи твори для прочитання, виокремили головних героїв, яких зустріли у збірці і вирішили втілити їх на сцені. Таким чином Овчарчин Оксана представила  Віру, Лещук Мар’яна – Надію, Фігураш Тетяна – Любов, а Сондей Надія зіграла роль автора. Для цього задуму дівчата обрали давні довгі вишиті сорочки зі скрині колишньої працівниці школи Ткачук Ганни Іванівни та голови прибрали вінками з колосся та квітами: для Віри – ромашки, Надії – волошки, для Любові – маки. Такі дрібні деталі зігрівали зустріч, бо в них була душа народу, його духовне багатство.

   Виставка образів, вишитих учнями школи: Шешурак Юлією, Фігураш Тетяною, Сондей Надією та Турик Андріаном дуже прикрасила захід.

   Виступаючі хвилювалися, коли декламували вірші, та поетеса кожного підтримувала сонячною усмішкою і переживання зразу ж зникало.

  Гарним, щирим і сонячним був виступ нашої гості Лесі Геник. Вона розповіла багато цікавого із свого дитинства. На наше прохання прочитала свої ранні твори. Теперішні вірші Лесі Миколаївни дуже глибокі, філософські, з рідкісними словами, вона дуже гарно, мелодійно декламує їх.

   Від усієї школи подякував за зустріч директор Володимир Ярославович Пронюк, він підкреслив вагомість таких зустрічей.

   І справді, ми набралися багато досвіду та поштовху творити. На зустрічі були учні 3-10 класів. Всі з захопленням слухали. Свято було, як урок духовності – від душі і для душі.

   Дякуємо організаторам цього цікавого заходу. Дякуємо голові села Богдану ІвановичуРекетчуку за надане приміщення для виступу, а також Іванні Стецюк за надані фотографії, якими ілюстрована ця стаття.

   Від імені ініціативної групи хочу подякувати нашій гості Лесі Геник. Зустріч із Вами надихає нас творити. Будемо раді подальшому спілкуванню із Вами та новим творчим зустрічам.

Юлія Шешурак, 9 клас 

Моє інтерв'ю із Лесею Геник   

   Тридцять першого березня у актовому приміщенні сільської ради села Клубівці відбулася літературна зустріч із поетесою Лесею Геник (справжнє Олександрою Туєшин). З цієї нагоди я  вирішив узяти інтерв’ю у поетеси. 

– Олександро Миколаївно, я знаю, що учні нашої школи ставили вам запитання і через Інтернет ви відповіли на них. Скажіть, будь ласка, таке Інтернет-опитування вам сподобалося? 

– Це було дуже несподівано. Загалом ви дуже молодці, що придумали таку штуку. Насправді Інтернет має великі можливості і ми цим скористалися. 

– Я знаю, що ви минулого року у нас побували, коли Віталія Савченко із «Об’єднаних словом», які ви очолюєте, презентувала свої казки. Цього разу ви презентуєте свою першу збірку віршів «Від душі до душі». Скажіть скільки часу пішло на створення цієї збірки і на кого вони розраховані? 

– Я створювала вірші протягом року. Вони орієнтовані на широке коло читачів. Але якщо говорити про учнів, то для старшокласників. 

– Деяким учням нашої школи цікаво з вами спілкуватися. А вам з дітьми подобається спілкуватися? 

– Дуже! Із юним журналістом також приємно поспілкуватися. 

– Чи ви плануєте до нас ще приїхати і які плани маєте на майбутнє? 

– З великим задоволенням, якщо будете запрошувати, буду мати велику радість, коли зможете приїхати до нас у світлицю «Об’єднаних словом», куди входять Адель Станіславська, Віталія Савченко зокрема. 

   Поспілкувавшись із поетесою, я зрозумів – вона надзвичайна людина. сподобались і її вірші і літературний захід, на якому вона була. Такі заходи рідкісні. Я врешті дізнався про Лесю Геник хто вона така і чим займається. Правда, було дуже приємно. 

Олександр Турик, 8 клас 

Про пінгвінчиків 

Мені дуже сподобалося, коли поетеса Леся Геник читала свій перший вірш про пінгвінів і заохочувала нас писати. Добре, що авторка подарувала свої книжки нашій бібліотеці, ми зможемо прочитати її вірші і познайомитися ближче. 

Гарно виступали наші учні. В залі було дуже гарно. Добре, що до нашої школи приїжджають талановиті люди. Шкільне життя стає цікавішим і незабутнім. 

Андріїв Анастасія, 6 клас 

Такі зустрічі збагачують нас 

   31 березня 2015 року до нашої школи завітала чудова поетеса Леся Геник із Івано-Франківська. Учні декламували вірші поетеси, робили невеличкі сценки. Сама авторка розповіла, як вона починала писати. Деякі учні нашої школи пишуть оповідання, вірші, байки. Вони зачитали фрагменти із своїх творів. Було цікаво слухати як Леся Геник підтримувала молоді таланти. 

   Мені подобаються такі зустрічі. Кожен гість приносить щось нове і цікаве до нашої школи, ми збагачуємося від цього. 

Бойко Вероніка, 6 клас

 

Сонячна зустріч   

   Цей день нам запам’ятався зустріччю із івано-франківською поетесою Лесею Геник. Ми її запросили до школи і довго чекали та готувалися. Ми вибирали вірші зі збірки "Від душі до душі" та поетичного сайту. Перед виступом всі хвилювалися. Та зустріч пройшла дуже гарно, в теплій, родинній обстановці. Леся Геник дуже добра людина, ми всі були вражені, яка вона гарна і сонячна поетеса. 

   Вірші для нашої гості підготували і розказували вірші Бабій Тетяна і Івасюк Божена з 6 класу, Марцінко Юлія, Турик Христина, Старчук Іра з 8 класу, Шешурак Юлія і Бабяк Павло з 9 класу. Іще в нас були три найголовніші ролі це:Віра Надія Любов.Вірою була Оксана Овчарчен з 8 класу, Надією була Маряна Лещук з 8 класу, а Любов’ю була Тетяна Фігураш з 9 класу. Роль автора виконувала Сондей Надія з 8 класу.  а ще були маленькі янголятка - дівчатка з 3 класу це: :Павлюк Тетяна, Вовк Ангеліна, Ткачук Анастасія, Стецюк Ілона, Бабій Надія. 

   Мені дуже сподобалася ця зустріч і щира усмішка Лесі Геник. Хочу ще таких добрих і сонячних зустрічей у школі. Вони вчать добра і несуть світло. 

Фігураш Тетяна 9 клас