Print
Category: Ціннісне ставлення до мистецтва
Hits: 2577

   З 10 по 13 березня тривав конкурс творчих робіт "Шевченкові твори очима дітей". Учні активно відреагували на завдання конкурсу і кожен відобразив у своїх роботах почуття та враження, взяті з поетичних сторінок і рядків поета та художника Тараса Григоровича Шевченка, генія українського народу. Як і в роботах митця, так і в малюнках учнів молодшої та середньої школи, чітко проглядається сюжетна лінія українського народу, національного багатства, символів, невід’ємної частини нашого життєвого устрою.

 

Тече вода з-під явора

Яром на долину

Пишається над водою

Червона калина

   Діти відчули головні аспекти творення національних цінностей і з теплотою в душі відобразили все це на папері. Аналізуючи учнівські роботи, можна побачити, що життя людини неможливе без природи, вони взаємопов’язані і не можуть існувати одне без одного. Швидка, широкоплеса річка з купкою качат, соловей на дереві, великі налиті грона калини, яскраві голівки соняхів, верба, що схилила гілочки до води, човен, білесенькі хатинки серед барвистої зелені – це все навколишнє, яке інколи не помічаємо, але воно все уквітчує наше будення і формує традиційний розвиток маленького і великого українця.

   Школярі серйозно підійшли до поставленого завдання, використовуючи різні техніки малювання – аквареллю, гуашшю, рисунок-графіка, рисунок кольоровим олівцями. Провідними темами малюнків є зображення природи,  козака, який грає на бандурі, квітчасті хатини з господаркою біля них, поля і луки, маленького пастушка з чередою. Щодо кольорового рішення, то воно надзвичайно барвисте, яскраве, чітко промальоване, що свідчить про важливу роль зображуваного у житті маленьких художників. Роботи переважно статичні, з переважанням вертикальних і горизонтальних ліній, що свідчить про душевний спокій, рівновагу, стабільність. Динаміка спостерігається в подиху вітру, течії ріки, в тому як схиляються гілки дерев і трав. Це показує, що діти відчувають як передати живу природу, її стихії.

   Малюнки контрастні, учні часто використовують акценти, щоб звернути увагу на найголовніше у своїх творах – дівчину в національному строї, кетяги калини, соняшники, гори, сонце.

   Наші учасники конкурсу дуже добре справилися із поставленим завданням і хочеться всіх похвалити за їх натхненну працю.

Ірина Жданюк, вчитель художньої культури

Про виставку малюнків "Шевченкові твори очима дітей". Читайте за посиланням.