Print
Category: Ціннісне ставлення до мистецтва
Hits: 2169

   Танець відноситься до найдревніших, найпоширеніших і найдемократичніших видів мистецтва. Здавна важливі події в житті людини супроводжувалися масовими танцювальними видовищами. Про характер стародавніх танців ми довідуємося з літописів, розкопок, розписів на пам’ятках давнини. У східнослов’янських могильниках VІ ст. знайдемо срібні фігури танцівників, по чиїх позах ми можемо відновити деякі танцювальні рухи тієї далекої пори.

А на стінах Софіївського собору в Києві зберігаються стінні розписи часів Ярослава Мудрого (ХІ ст.) – один скоморох грає на дуді, другий б’є в бубон, а третій танцює навприсядки. 

   За даними Української федерації танцю, 20% українців люблять танцювати. Роблять це у гуртках, школах, студіях, у скверах, підземних переходах чи просто вдома. Причому, з кожним роком, кажуть професійні танцюристи, все більше українців прагнуть професійно оволодіти майстерністю рухів та ритмів. Для прихильників цього  мистецтва танець – це не просто фізичні вправи, а й спосіб пізнання себе і світу.

   А ще, кажуть психотерапевти, за допомогою танцю можна лікувати людину. За допомогоютанців людина висловлює свої думки, почуття, які вона не може проговорити.

Модна нині «глобалізація» торкнулася і сфери танців: стилі і напрямки переплелися, і сьогодні у світі існують понад 100 видів танців, більшість із яких мають етнічне або народне походження.

   Сьогодні, 29 квітня, святкується  Міжнародний день танцю. Відзначається він з 1982 року за рішенням ЮНЕСКО в день народження французького балетмейстера Жана Жоржа Новера.

Жан Жорж Новер (фр. Jean-Georges Noverre) (29 квітня 1727, Париж — 19 жовтня 1810, Сен-Жермен-ан-Ле) - французький балетмейстер, учень балетмейстера Л. Дюпре, реформатор і теоретик хореографічного мистецтва, який увійшов в історію як «батько сучасного балету». Виступав як танцівник і очолював балетну трупу в театрі «Друрі-Лейн» у Лондоні.Новер розробив принципи героїчного балету і балету-трагедії. У 1759 вийшла його знаменита праця «Листи про танець і балетах», де Новер обгрунтував принципи балету-п'єси, які втілюються засобами дієвої пантоміми і танцю в співдружності композитора, хореографа і художника. Цього дня весь танцюючий світ відзначатиме своє професійне свято - театри опери і балету, сучасні танцювальні трупи, ансамблі сучасного бального і народного танцю та інші, як професійні, так і самодіяльні артисти. В Україні цей день відзначають масштабними танцювальними флешмобами.

   Наше село теж святкує Міжнародний день танцю, оскільки житель Клубівців Старчук Микола Володимирович активно займається і викладає спортивні танці в клубі «Старденс» (м.Тисмениця), а учні-танцівники з нашої школи  з радістю відвідують уроки танців.

   А хто ще не долучився до танцю, але щиро хоче це зробити – то клуб спортивного танцю «Старденс», під керівництвом Старчука Миколи Володимировича, запрошує записувати в танцювальні групи. І втілити свої мрії в реальність.

За матеріалами гуртківців. Предмет  "Художня культура"