9 вересня в місті Івано-Франківську відбувалася ІІІ мандрівна виставка переможців міжнародного конкурсу малюнків на тему «Для Бога я створюю найкраще». Ця виставка подорожує містами України. Її географія охоплює більше як 35 міст:  Харків, Дніпропетровськ, Одеса, Львів, Тернопіль, Чернівці та багато інших. Нині вона у Івано-Франківську. Виставка цікава за своєю  темою, формою представлення, а для нас - участю в ній.

 

   Конкурс дитячих робіт «Для Бога я створюю найкраще» - це частина Фестивалю Христового Міста «Вгору серця», який організовує Молодіжна комісія Івано-Франківської єпархії УГКЦ, координаторами конкурсу є Івано-Франківський Центр сучасного мистецтва ГО «Осмомисли» та дитячі школи мистецтв нашої області.

   Учні Тисменицької дитячої школи мистецтв ім. Йова Княгиницького з своєю викладачкою Надією Василівною Теличкан також були присутні націй виставці. Збір проводився в м. Івано-Франківську біля народного дому (початок вулиці Шевченка). Звідти і розпочалася мистецька піша хода усіх учасників виставки. Перед початком ходи священнослужителі УГКЦ благословили наше свято і ми всі разом промовили молитву. Усі діти взяли свої роботи і вирушили через Вічевий майдан до площі Ринок. Нашу ходу супроводжували музиканти з пісенними «Многая літа» на мотиви сучасної музики. Перша зупинка була біля каплиці поблизу Ратуші. Друга зупинка – Майдан Андрея Шептицького. Біля пам’ятника митрополита Андрея священики прочитали молитву за добре навчання,та здоров’я усіх дітей, за мир в Україні. Далі усі попрямували до фортечної галереї «Бастіон». Там відбулася виставка та нагородження переможців. Клубовецькі учні Марцінко Тетяна (9 клас) та Турик Наталія (5 клас), вихованці Тисменицької школи мистецтв,  також представляли свої роботи, за які нагороджені дипломами. Це зокрема: робота Марцінко Тетяни "Погляд з вічності" та робота Наталії Турик - "Я щаслива".

   Усі малюнки вихованців були надзвичайні, виконані в різних техніках образотворчого мистецтва. В кожній роботі читається талант, добро, любов та щирість дитячих сердець. "Кожна з цих робіт, яка зараз створена, це свіжа молитва. Суть не в переможцях, а в тому, що кожен хто подав картину на конкурс - це його внутрішня молитва. І це виставка - результат молитви кожної з цих дітей", - сказав Ярема Стецик, художник, один із організаторів виставки.

   Захід пройшов дуже цікаво. Ми в захопленні спостерігали за усіма учасниками. Дуже вдячнв організаторам за чудове мистецьке свято.

Світлана Ярославівна ТУРИК