Сьогодні 26 квітня у Клубовецькій школі відбувся урок пам’яті «Чорнобильські  дзвони», присвячений сумній даті в історії України - тридцятій річниці Чорнобиля - чорної біди України. 26 квітня 1986 року вибухнув четвертий реактор на Чорнобильській атомнійстанції. Сталася найжахливіша трагедія в історії людства. П’ятдесят відсотків України та прилеглих до неї територій були вражені викидами небезпечної  радіації.  З 27 квітня 1986 року ціле місто Прип’ять, у якому жили працівники Чорнобильської АЕС, були терміново евакуйовані і виселені в різні куточки України. Ці люди ніколи не повернуться туди… Гасили пожежу та накривали енергоблок спеціальним саркофагом ліквідатори. Вони  отримали найвищі дози опромінення.

 

 

    Учні дев’ятого класу розповіли події тієї трагедії. Свою розповідь вони переплітали сумними віршами. Слова звучали як дзвін пам’яті. А документальний фільм про Чорнобиль сьогоднішній вразив усіх. Кадри фільму коментував вчитель історії Володимир Сидорик. Перед нашими очима відкривалися сторінки страшної трагедії, яку важко усвідомити. Моторошно дивитися на привид-місто, завмерлі каруселі. розкидані дитячі капчики, ляльки, на здичавілу природу, мертву пустоту і самотню церкву, яка скорботно відмолює людські гріхи.

   В залі було дуже тихо. Учні хотіли зрозуміти, чому так сталося. Чому ми будуємо великі атомні електростанції і не можемо захистити себе. Молитвою за ліквідаторів ЧАЕС завершився урок пам’яті. Вічная пам'ять тим, хто рятував світ своїм життям.

   Захід підготували Володимир Сидорик, педагог–організатор Олеся Марцінко та учні 9 класу. Біліотекар Марія Палагіцька представила бібліотечну літературу про трагедію Чорнобиля. Урок пройшов дуже хвилююче, були присутні всі учні та вчителі школи.

Волошин Іванна 10 клас

Мене вразив показаний фільм

   Мене вразив показаний фільм, я дуже переживала. Бо людей раптово і без нічого забрали зі своїх домівок. Це так страшно. Вони вже не можуть повернутися до свого дому, бо там висока радіація. Я думаю, що цим людям дуже важко, особливо, коли дивлять цей фільм. Для нас це незнайома земля, а для них - це будинки, в яких жили, школи, в яких вчилися, вулиці, якими ходили...  Треба багато сотень років, щоб ця земля відновилася для життя. Атом дуже небезпечний.

Федорчук Мар’яна 7 клас