9 листопада, у День української писемності та мови, старшокласники 9-11 класів та вчителі Клубовецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів писали Всеукраїнський диктант єдності під диктовку UA:Першого каналу. Диктант розпочався о 11,30. Його диктував доцент Київського університету імені Бориса Грінченка, автор підручників і посібників з української мови Олександр Авраменко. Тема диктанту "Україна на зламі тисячоліть". Координувала проведення Всеукраїнського диктанту єдності у нашій школі заступник директора з навчально-виховної роботи Наталія Василівна Івасюк.  

 

     Як повідомила Наталія Василівна, святкування Дня української писемності та мови окрім написання диктану єдності,включає також проведення І етапу конкурсу  знавців української мови імені Петра Яцика, а завершиться святкування літературно-мистецьким заходом, який проведуть вихованці вчительки української мови та літератури Надії Богданівни Самборської.  

   Всеукраїнський радіодиктант національної єдності – це унікальна подія, яка відбувається на Українському радіо до Дня української писемності та мови, що відзначається 9 листопада. Українське радіо започаткувало акцію ще 2000-го. Відтоді щороку слухачі можуть взяти участь у написанні та з’ясувати, наскільки добре знають мову. Як правило, текст – авторський, ексклюзивний, створений спеціально на замовлення Українського радіо відповідно до всіх приписів і норм правопису – складається з близько 150 слів. Диктор читає його в прямому ефірі двічі.  

   

 

 

 

  

  Диктанти перевірять вчителі української мови. Диктант цікавий і близький, про рідну Україну: пророчі слова Ярослава Мудрого, вічне Шевченкове напуття "любіть її у врем'я люте",  до нинішнього нелегкого становлення, з вірою у розквіт нашої дорогої держави України. 

   

 

 

 

 

Фоторепортаж редколегії "Шкільна правда". Відповідальна Волошин Іванна, 11 клас