Print
Category: Ціннісне ставлення до суспільства і держави
Hits: 2809

   11 листопада в рамках святкування Дня української писемності та мови на сцені Клубовецької школи відбувся літературно-мистецький захід "О мово рідна, золота колиско!", підготовлений учнями сьомого класу разом з класним керівником, учителем української мови та літератури Самборською Надією Богданівною.

  

   9 листопада – День української мови та писемності! Мова – найбільший скарб будь-якого народу. Тисячоліттями, віками плекали її люди, передавали з покоління в покоління, вкладаючи свою душу. Мова – душа народу. Його духовна сутність. Значення її дозволяє людині піднятися вище у своєму розвиткові. Мова  –  не тільки засіб спілкування, а й багатство, що притаманне кожному народові.

    Про це говорили семикласники разом з учителькою української мови.  На святі був присутній весь шкільний колектив. Учні декламували вірші про українську мову, розповідали про її красу та значення. Виступаючі були у вишиванках, це додало святковості у розмові про рідну мову.

Мово рідна, слово рідне!

Хто вас забуває,

Той у грудях не серденько,

А лиш камінь має.

(Сидір  Воробкевич)

        Семикласники зуміли донести до всього шкільного колективу теплі та ніжні слова про рідну мову, показали її багатство. А напередодні 9  листопада старшокласники та вчителі брали активну участь у написанні  радіодиктанту національної єдності, який став чудовим шансом у перевірці своїх знань. 

   До свята бібліотекар Марія Дмитрівна Палагіцька підготувала виставку книжок про рідну мову, рідне слово "У барвінки зодягайся, українське слово..."

Розвивайся, звеселяйся, моя рідна мово!

У барвінки зодягайся, українське слово.

Колосися житом в полі, піснею в оселі,

Щоб на все життя з тобою ми запам’ятали,

Як з дитячої колиски мову покохали.

Панасюк  Т.О.  

Волошин Іванна, 11 клас. Світлини автора