Print
Category: Ціннісне ставлення до суспільства і держави
Hits: 2159

Ти велична і проста,

Ти стара і вічно нова.

Ти могутня, рідна мово!

Мова – пісня колискова,

                        Мово – матері вуста. І. Багряний 

   21 лютого у всьому світі відзначається Міжнародний день рідної мови. Цей день відзначається щороку, починаючи з 2000 року за ініціативою ЮНЕСКО з метою захисту мовної та культурної багатоманітності.

  

   ЮНЕСКО трактує поняття «мова» не лише як засіб для спілкування, але також, як культурну спадщину.

 Мова є найбільш потужним інструментом збереження та розвитку нашої культурної спадщини в її матеріальних і нематеріальних формах.

В цей у нашій школі також відбулося свято, присвячене Міжнародному дню рідної мови. Його підготували 5 і 9 класи спільно з вчителькою української мови Бруц Світланою Ярославівною. Спочатку ми згадали історію створення цього свята, а потім розказували вірші по нашу рідну мову, про її багатство, красу і милозвучність. Діалог матері та доньки у виконанні Бабій Тетяни та Бабій Надії змусив нас задуматися над тим, де б ми не були у майбутньому, завжди і всюди повинні пам’ятати свою рідну мову.

   Святкування Lня рідної мови тривало упродовж тижня, початкові класі проводили виховні уроки, бібліотека ознайомлювала школярів з тематичними книжковими виставками, проводила конкурси.

   Мова – найважливіший засіб спілкування, життя без неї уявити неможливо, це найбільше і найдорожче добро кожного народу.

   Ми не повинні шкодувати сил для вивчення рідної мови, боротися за її правильність, розвивати і берегти нашу національну гордість.

Божена ІВАСЮК, 9 клас

Автор світлин Світлана БРУЦ