Цілий тиждень у нашій школі святкували День рідної мови. Спочатку відбулася урочиста лінійка, де учні говорили про історію та красу нашої мови. Мені запам'яталися слова ведучої Божени, коли вона запитала, як би ми жили без мови. Всі би мовчали? Я зрозуміла, що без мови ніяк. Рідна мова – то найкращий скарб у цілому світі. І коли наша класна керівничка Марія Василівна оголосила, що у нашому класі буде урок-свято рідної мови, що треба підготувати вірші про мову, я вибрала вірш, де написано, що мова - "це симовол мудрості твоєї".

 

   Цей урок читання мені запам'ятався, ми багато говорили про мову. Для Оксанки вірш написала сестра Тетяна з 10 класу. Є дуже багато віршів про мову, всі вони гарні. А головне для нас, по-справжньому любити мову, вчити її, багато читати. Учителька Марія Василівна нас заохочувала гарними оцінками та переможними місцями.  

   Я думаю, що мова - найрідніша мама нашої України. Треба святкувати день рідної мови. Це знак, що ми шануємо нашу мову, бо є країни, які забули і втратили свою мову.

   Найперше дитину вчать рідної мови її батьки та родина. Мені моя прабабуся Марія Турик написала цілий зошити з піснями та віршами, які вона знає напам'ять ще з дитинства. А ще бабуся зібрала книжку з давніми українськими піснями. Рідну мову треба шанувати аж до смерті.

Анастасія ПАЛАГІЦЬКА, 3 клас

Моє інтерв'ю "Що для Вас означає берегти рідну мову"

    Отець Петро Скрипник, сільський парох, декан Тисменицький УГКЦ:

– Мова для мене це найперше - дар Божий, його треба берегти та шанувати.

   Рідної української мови мене навчили мої тато і мама, бабуся та дідусь - і це означає, що вона для мене є заповіддю шануй отця і матір.

   Для українського народу мова є солов'їною, і для мене є найкращою і я її люблю. Люблю нею молитися, спілкуватися, співати і читати.

Палагіцький Богдан Ярославович:

   - Відповіддю на це запитання є три ключові слова: розмовляти, читати, пам'ятати. А тепер детальніше.

   1. Кожен українець у своєму щоденному вжитку повинен використовувати літературну українську мову. 2. Читати багато книжок, написаних саме українською мовою. 3. Цікавитись і вивчати історію українських письменників, поетів, істориків, культурних діячів, які спричинилися своєю життєвою працею до збагачення та збереження української мови, культури, часто жертвуючи власним життям.

   Всі три вищенаведені практики мають за мету не тільки формувати національну свідомість, мудрість та гідну поставу нащадка українського народу, але й стоять на сторожі доброго виховання дітей та світлого майбутнього української нації.

Борушок Андрій Богданович:

- Мова ідентифікує нас як націю, треба дбати про чистоту і багатство свої рідної мови.

Жданюк Ірина Дмитрівна:

- Для мене берегти рідну мову означає, щоб українська мова звучала у сім'ї, щоб діти нею спілкувалися. 

Палагіцька Ганна Миколаївна:

- Для мене берегти мову означає - говорити, вчити її дітей, внуків, читати українські книжки, дивитися українські фільми, співати та підтримувати українські традиції. Допоки будемо мати свою мову - доти й будемо мати свою державу.  

   Опитування провела Палагіцька Анастасія, учениця 3 класу. Своїми респондентами обрала: духовного наставника, батька, хресного батька, бабусю та двоюрідну сестру.  Анастасія зробила і свій висновок:

- Берегти українську мову означає читати, писати рідною мовою, вчити і запам'ятовувати нові слова, правила їх написання.  Хто не говорить і не любить рідної мови, той ніхто, а хто любить і береже її - той має все. Бо наша мова - найдорожчий скарб.

Рідна мова колискова. Читайте за посиланням...