7 березня наш клас брав участь у Шевченківських читаннях, які відбувалися у бібліотеці. Ми всі гарно підготувалися, одягнулися у вишиті сорочки, дівчатка були у шалінових спідничках. На столі було багато книжок Тараса Шевченка та учнівські малюнки. Я впізнала свій малюнок, мені було дуже приємно. Марія Дмитрівна розказала нам біографію Тараса Григоровича Шевченка. А ми доповнювали розповідь віршами. Я розказувала вірш "Нащо мені чорні брови". Цей вірш про те, як автор сумував за батьківщиною. До Шевченківських читань нас готували вчителька Катерина Петрівна Турик та бібліотекар Марія Дмитрівна Палагіцька. Нас уважно слухали учні другого класу.

 

   На завершення ми сфотографувалися, а Катерина Петрівна сказала, що ці вірші ми запам'ятаємо аж до старості.

Лялик Ірина, 4 клас 

   Я розказував вірш Тараса Шевченка "Ой три шляхи широкії". Цей вірш про трьох братів, які розійшлися різними шляхами, покинули маму, дружину і дівчину. Вірш сумний, про розлуку. Дівчина чекала, та не дочекалася свого козаченька.

Роман Антошків, 4 клас

   Мій вірш про сліпого кобзаря, який йшов з приблудою Івасем до Києва. Там у Києві один пан упізнав Івася, свого сина, але не хотів його визнати. Хлопчик з кобзарем помолилися тай пішлипонад шляхом. Цей вірш Тараса Шевченка називається "Ішов кобзар до Києва". Вірш сумний. Так пани збиткувалися над людьми.

Андрій Островський, 4 клас

   Я вивчив вірш Шевченка "Світає, край неба палає". Вірш про природу. Читання були гарні, повчальні.

Малець Євген, 4 клас

  Мені сподобалося читання, особливо, як однокласники розказували вірші, а другокласники уважно слухали нас. Мені подобаються вірші Тараса Шевченка, вони звучать як пісня. Я розказувала вірш "Маленькій Мар'янці". Автор звертається "Рости-рости, моя пташко", ніби до мене. Так гарно.

Шелемей Яна, 4 клас

   Я люблю розказувати вірші. А вірші Тараса Шевченка такі мелодійні, інтонаційні. Я розказувала вірш "Якби мені черевики". Героїня хотіла червоні черевики, щоб піти на музики.

Анна Павлюк, 4 клас

   Я багато дізналася прожиття і роки Тараса Шевченка. Його доля була важка. Я розказувала вірш "Сон". Я переживала за свою героїню, яка тяжко працювала на панщині. Вона жала пшеницю,  а маленького сина брала з собою, він лежав біля снопів. Коли годувала сина, їй приснився сон, що її син великий і він на волі. Люди дуже хотіли волі.

Вероніка Марцінко, 4 клас

"Сонце заходить, гори чорніють" - цей вірш про природу. Тарас Шевченко гарно описує природу України: поле, гай, гори і зорі. Особливо про карі очі, які шукають зорі на небі. Шевченкові вірші захоплюючі і дуже красиві. Коли учні розказували вірші, я собі все уявляв, як воно було тоді. Читання у бібліотеці сподобалися, багато дізнався  і пригадав про нашого Кобзаря.

Володимир Турик, 4 клас

   Я вивчив вірш Тараса Шевченка "Мені однаково чи буду". У цьому вірші поет дуже переживає за долю України. А ще мені сподобалися вірші моїх однокласників. Я розкажу своїм батькам про нинішні Шевченківські читання. Було цікаво і відповідально, бо виступали перед другокласниками. А ще мені сподобалося як ми фотографувалися. Ми зробили веселу фотографію з Йосипом Дмитровичем.

Тарас Палагіцький, 4 клас