День Соборності України – свято, що відзначається щороку в день проголошення Акту возз’єднання Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки, що відбулося 22 січня 1919 року на Софійській площі в Києві.  Йому передувало підписання (22 січня 1918 р.) Четвертого універсалу Центральної Ради, яким Українську Народну Республіку проголошено суверенною і незалежною державою. Західно-Українську Народну Республіку було проголошено в листопаді 1918 року. Процес об’єднання України завершився 22 січня 1919 року. 

 

 

 

 

 

 

 

 

   З нагоди Дня Соборності України у школі пройшла інформаційна лінійна, яку підготовили вчитель історії Володимир Федорович Сидорик та педагог-організатор Олеся Романівна Марцінко. Ведучі БОжена Івасюк з 10 класу та Тетяна Марцінко з 11 класу розповіли історію державної дати, які були передумови та як відбувалася злука Заходу і Сходу.  А також про історію святкування, як створювалися ланцюги єдності в Україні. Потім ми переглянули фільм з документальною хронікою, з історичними документами, що засвідчували акт злуки. На лінійці була присутня вся школа.

 

 

 

 

 

 

 

  Як пояснив вчитель історії Володимир Федорович, такі дати потрібно знати і освіжувати у пам'яті. Тому щороку ми організовуємо інформаційні заходи. Колись 22 січня був вихідним днем, а зараз ми вшановуємо дату спільною шкільною лінійкою та виховним заходом. Вчимося історії України разом.

Марія-Анна ТУРИК, 8 клас

Історичний документ Злуки

22 СІЧНЯ 1919 Р. 

"Іменем Української Народної Республіки Директорія оповіщає народ український про велику подію в історії землі нашої української. 

3-го січня 1919 року в м. Станіславові Українська Національна Рада Західної Української Народної Республіки, як виразник волі всіх українців Австрійської імперії і як найвищий їхній законодавчий чинник торжественно проголосила злуку Західної Української Народної Республіки з Наддніпрянською Українською Республікою в одноцільну суверенну Народню Республіку. 

Вітаючи з великою радістю цей історичний крок західних братів наших, Директорія Української Народної Республіки ухвалила тую злуку прийняти і здійсняти на умовах, які зазначені в Постанові Західної Української Народної Республіки від 3-го січня 1919 року. 

Однині воєдино зливаються століттями одірвані одна від одної частини єдиної України – Західно-Українська Народна Республіка, Галичина, Буковина, і Угорська Україна, і Наддніпрянська Велика Україна. 
Здійснились віковічні мрії, якими жили і за які умирали кращі сини України. 
Однині є єдина незалежна Українська Народна Республіка. 
Однині народ українській, визволений могутнім поривом своїх власних сил, має змогу об’єднаними зусиллями всіх своїх синів будувати нероздільну самостійну Державу Українську на благо і щастя всього її трудового люду. 

22 січня 1919 року. 

У м. Києві"