Print
Category: Ціннісне ставлення до суспільства і держави
Hits: 1330

Сьогодні 27 серпня у місті Івано Франківську відбулися Франкові читання з нагоди 163-річниці від дня народження Івана Яковича Франка. Читання розпочалися у кімнаті-музеї Івана Франка, що на  вулиці Івана Мазепи, 1. Було людно, тісно, але дуже цікаво. А все розпочалося так. Учні 6-10 класів приїхали в Івано-Франківськ з Оксаною Ярославівною та Марією Василівною. Спочатку ми вирушили до пам'ятника Івана Франка на вулиці Незалежності, зробили декілька фотографій біля Каменяра на пам'ять. Після цього прогулялися містом, подивилися, як змінилися будинки, якими красивими стали вулиці, як гарно розцвіли квіти. Прогулюючись містом Франка, ми не замітили як прийшли  до музею. Там нас уже чекали  організатори заходу Анна Адамівна Паркулаб та Олександра Туєшин.

  

   Було приємно послухати людей, знавців Франкової творчості, його національно-патріотичної та політичної діяльності. Багато присутніх розказували свої вірші, які присвятили великому українцю. Ми вирішили згадати слово Франка і прочитали декілька його віршів, які нам сподобалися. Була гарна атмосфера, всі слухали, розповідали, ділилися враженнями. Для нас Анна Адамівна провела екскурсію музейною світлицею. Там дуже-дуже гарно . Ми ще завітали у музей Олекси Довбуша. Чого там лише немає: і картини, і книги, особисті речі, навіть фігури чоловіка та жінки, які за зростом, як доросла людина у національному гуцульському одязі.

Франкові читання продовжувалися вулицями міста, яке носить ім’я Каменяра. Першою пам'яткою, яка нагадувала про перебування Івана Франка у цьому місті був будинок на вулиці Січових Стрільців, у якому автор читав свою поему "Мойсей". Всі вирішили, що хочемо згадати цей момент. Тому ми дружно прочитали уривок цього твору і кожен ніби побував у тому часі, коли жив поет. Продовжуючи наші читання, ми прийшли до погруддя Івана Франка, що на вулиці Івана Франка, де послухали біографію автора, зачитали його твори і поклали квіти до погруддя велета слова і думки. А потім був солодкий відпочинок, який для нас влаштували організатори заходу, ще й п. Богдан морозивом пригостив. Нам було дуже приємно, святково у Франковому місті з добрими і талановитими франківчанами. Ми отримали багато добрих емоцій від Франкових читань, від добрих людей, франкознавців та шанувальників творчості Франка. Тут біля погруддя поета ми перейняли естафету проведення Франкових читань у нас в Клубівцях наступного року.

Моя думка про цей день.

День був пізнавальним для нас, адже ми дізналися більше про Івана Франка. Це важливо і тому, бо його іменем названий наш обласний центр. Ми щиро дякуємо організаторам заходу. Додому ми привезли подяки за участь у цьому важливому заході. Хочеться більше таких мистецьких мандрівок рідним Франковим містом.

Ангеліна ВОВК, 8 клас

>