Print
Category: Ціннісне ставлення до суспільства і держави
Hits: 479

Рідна українська мова - це мова моєї душі

   Для мене українська мова – найкраща, вона мелодійна і красива. Також українська мова сучасна і завжди в моді. Рідну мову людина засвоює ще з дитинства, від мами, від свого роду. Незнання рідної мови не виключає її існування, але людина, котра не знає, чи не хоче знати своєї мови, як манкрут, в котрої стерли з пам'яті всю родову історію. Мова і історія - нерозлучні сестри. Людина, котра знає свою історію і свою мову - берегиня свого рідного. 

   Я дуже люблю свою мову, це мова моєї душі. Вона мені приємна на слух, люблю її розмовну, співану, літературну і, навіть, пересипану діалектами, котрі часто вживають наші бабусі і дідусі. У мене вдома всі розмовляють українською, для мене це привично та повсякденно, як сонце вдень і зорі вночі. У кожного народу є своя рідна мова і вона їм теж привична і мила. Але я, вважаю, що українська мова - найкраща в світі, наймелодійніша і найбагатша.

Марія-Вікторія АНДРІЇВ, 7 клас

Мова – коштовний скарб народу. Іван Франко

   Цей красивий банер, що на світлині, розробив гурток журналістики і розвернув під ним 21 лютого 2021 року флешмоб на сторінці "Шкільна правда" у мережі Фейсбук. Юні журналісти запросили друзів "Шкільної правди" написати свої улюблені вислови про рідну мову. Дякуємо всім, хто підтримав флешмоб. Особлива подяка нашим вчителям, вчителі активно підтримали флешмоб. 

Тарас Григорович Шевченко: 
Ну що б, здавалося, слова... 
Слова та голос – більш нічого. 
А серце б’ється – ожива, 
Як їх почує! 
*** 
Мова рідна, 
слово рідне, 
хто вас забуває, 
той у грудях не серденько, 
тільки камінь має.