Print
Category: Історія села
Hits: 6737

   Привіт! Я, Павлюк Тетяна. Я живу на вулиці Шевченка. Обабіч вулиці розкинулись гарно доглянуті будинки, городи, фруктові сади. На моїй вулиці живуть працьовиті люди. Часто на вулиці можна побачити перехожих, велосипедистів та проїжджають машини. Вулиця простора, асфальтована. А носить вона ім'я великого українського поета Тараса Григоровича Шевченка. Кожна вулиця має свою історію. Вулиця Шевченка одна з найдовших і головних вулиць села Клубівці. Вона пролягає від Могили борців за волю України до нашої церкви Святої Покрови Божої Матері.

 

   Колись на вулиці Шевченка була найстаріша школа, у війну 1944 року вона згоріла. Про це написано у книзі Йосипа Карпіва "Клубівці". На вулиці є давня каплиця, побудована цілителькою Доркою Лужною. А біля каплиці була читальня "Просвіти". Нашій церкві цього року буде 110 років, біля церки є сільське кладовище. Вулиця Шевченка веде до лісу, в якому є криївка УПА, в уровищі "Провал".

   Багато цікавого матеріалу про вулицю Шевченка довідалися у секретаря Клубовецької сільської ради Марії Іванівни Пронюк. На вулиці Шевченка є 65 дворів. Біля старого мосту, який перетинає беріг, вулиця розгалужується на два крила. Також до вулиці Шевченка належать будинки, які знаходяться за колією, а також резиденція, де зараз орендують приміщення під реабілітаційний центр для воїнів АТО. Колія має назву Стара колія (без проживаючих).

   На вулиці Шевченка в обійсті Старчука Йосипа збереглися найстаріші дерева, посаджені ще за панщини. Вулиця стара і основна. Тут жили перші поселенці села Клубівців. Фотографія старої хата, яка вміщена у книзі Й. Капіва з вулиці Шевченка (1800 року).

   Колись у 1946 році на вулицю Шевченка поселено багато переселенців із Костяшинців, їм виділені гарні землі. На вулиці був пам'ятний знак про Ярославу Євчук.

   Найстаршими мешканцями вулиці Шевченка є: Івасюк Ганна Дмитрівна (1931 р.н.), Берладин Євгенія Стахівна, Шешурак Михайлина Іванівна, Лещук Михайлина Йосипівна, Пронюк Петро Дмитрович з 1935 року. 

   По нашій вулиці всі поспішають до Божого храму, молоді пари йдуть брати шлюб, несуть немовлят охрещувати, пhовожають в останню дорогу. У серпні 2012 року по нашій вулиці пройшло 500 паломників прощі мігрантів "Самбір-Зарваниця".

   На вулиці встановлені вказівники, які ведуть до клубовецької криївки УПА, приїжджає багато екскурсій. Також грибники поспішають до лісу.

   Ця вулиця дуже важлива в житті нашого села.

Павлюк Тетяна, 5 клас

Проектна робота "Вулиці мого села"

Турик Марія-Анна  Вулиця Івана Франка. Читайте далі...

Самборська Юстина. Вулиця Лугова. Читайте далі...

Палагіцька Анастасія. Вулиця Молодіжна. Читайте далі...

Богдана Шешурак.  Вулиця Берегова. Читайте за посиланням...

Тетяна Павлюк. Вулиця Шевченка. Читайте за посиланням...