Print
Category: Історія села
Hits: 4210

   Слава Ісусу Христу!  А ви знаєте де у нашому селі знаходиться вулиця Берегова? Я радо розповім вам. Колись у 1520 році появилося село Клубівці. Вулиця Берегова тісно пов’язана з історією села. Перші поселенці Клубівців селилися біля берега, який підпирав потік. Назва вулиці походить саме від цього берега. Береги потоку з'єднувалися кладками, на яких у давнину жінки прали білизну. Досі бабусі згадують, як голосно лускали праниками по білизні. Зараз багато змінилося. Потік майже висок. А береги позаростали травами та густими вербами.

 

 Зате беріг береже пам'ять і нагадує людям про п'ятсотлітню історію.  Вулиця Берегова невелика. Влітку береги вулиці вкриваються запашними ромашками. На моїй вулиці ліворуч росте крислатий дуб, на якому в’ють гнізда лелеки, даруючи чудовий настрій людям. Мило споглядати, як мама і тато лелеки бавлять своїх дитинчат.

 Вулицю Берегову огортають високі, стрункі, широколистяні та хвойні дерева.  Коли восени птахи збираються відлітати у теплі краї, вони сідають на дерева,  співають  пісні, в які  заслуховуєшся і мов би поринаєш у синьооку ріку, пливеш милуючись ними.  А колись біля садиби, де зараз проживає родина Шкробач, була втоптана танцплощадка. На тому місці була старенька хатина, жила там дівчина у роках(старша дівка) Марія. До неї сходилися дівчата і хлопці, та й організовували танці. Всі танцювали босяком, взуття не мали. Хлопець мусив просити дозволу у батьків, щоб дівчину відпустили на танці. Музика була своя Клубовецька. Олекса Вінтонів грав на скрипці. 

 Сусідом моєї вулиці є ліс. Він мовби охороняє її і село.  Хоч Берегова невелика, але насичена зеленню, миловидна.

   На вулиці є капличка Матері Божої побудована сім’єю Слубських. Також є хрест, встановлений в честь секретаря ОУН Федорака. 23 жовтня 2016 року відбулося посвячення оновленого хреста священниками Петро Скрипник та Володимиром Майданчуком. Про це написав наш краєзнавець Карпів Йосип Дмитрович.

 Я довідалася у секретаря Клубовецької сільської ради Пронюк Марії Іванівни відомості про найстарших мешканців вулиці Берегова це: Лесюк Марія Григорівна 1924 р. н., Бардюк Софія Дмитрівна 1928 р. н., Слубська Михайлина Тимківна 1928 р. н.

   На вулиці Берегова проживає багато відомих людей. Зокрема, голова Тисменицької райдержадміністрації Семанюк Іван Миколайович, донька борця за вільну Україну Івасюка Івана - Пронюк Ганна, колишня церковна сестриця Слубська Михайлина. А ще добру пам’ять про себе залишив керівник народного руху села Семанюк Микола. Я люблю свою вулицю. Моя вулиця - квітучий сад.

Шешурак Богдана, 7 клас

 Висновок.

Мені сподобалось досліджувати мою  вулицю, адже я дізналась багато нової, цікавої, пізнавальної інформації. Нею я можу поділитися з друзями і передати її наступним поколінням. 

Проектна робота "Вулиці мого села"

Богдана Шешурак  Вулиця Берегова. Читайте за посиланням...

Тетяна Павлюк. Вулиця Шевченка. Читайте за посиланням...