Print
Category: Історія села
Hits: 3623

  Вулиця Стародорожна – одна з головних та найдавніших вулиць села Клубівці. Вона довга, пролягає від вулиці Івана Франка до вулиці Шевченка. Вулиця активна, будинки охайні, проживає багато молоді та школярів. У сиву давнину наша вулиця називалася Стінки. Вона була між селами Надорожна та Вільшаниця. Старі люди, які колись жили в селі Пеколів (урочище Панькова Яма), після нападу татаро-монголів перебралися жити ближче до урочища Береги.  Ось так почала обживатися вулиця Стародожна. Стародорожна пішла від назви Стара Дорога

   

   Хат на Стародожній було небагато. Активно розбудувалася наша вулиця усередині ХХ сторіччя.

На Стародорожній знаходиться Клубовецька загальноосвітня школа, краєзнавчий музей, фельдшерський пункт. Цього року вулицю повністю заасфальтували. Тепер вулиця Стародорожна має освітлення, проведений газ.

    На вулиці живуть багато  цікавих  та дружних родин. Тут проживає голова села Богдан Іванович Рекетчук, колишній голова села Квасніцький Василь Васильович,священик о. Володимир Майданчук. Колись тут проживала колишня голова сільської ради Турик Мирослава Іванівна.

   Історичні пам'ятки вулиці: хрест, що увіковічнює історичну подію - виступ громади села за Фальчі проти австро-угорських жандармів 1859 року, пам'ятник Тарасу Григоровичу Шевченку біля школи, встановлений в честь перемоги Революції Гідності у 2014 році. Вулиця приваблює спортсменів, тут є спортивний майданчик з бітумним покриттям, атлетичні тренажери.

   Біля школи, на центральній площі села відбуваються святкування та концерти. У 2012 році нашою вулицею пройшла чисельна Міжнародна піша проща родин мігрантів "Самбір-Зарваниця".

   Я пишаюся своєю вулицею. Тут живе моя родина. Стародорожною щоранку я поспішаю до школи, гуляю з друзями.

Вовк Ангеліна, 5 клас