Print
Category: Історія села
Hits: 3659

 

Короткий історично-краєзнавчий нарис "Клубівці" 

Книга "Клубівці" присвячена 480 річниці заснування села і є першою спробою  подати його історію від найдавніших часів до наших днів. Вона написана на основі попередніх відомостей з краєзнавчої, довідкової літератури та розповідей старожилів, переказів, легенд, місцевих назв, фотографій. значна увага приділена розкриттю діяльності ОУН, УПА, борців за волю України, відомих людей села. 

 

Автор цього видання - Йосип Дмитрович Карпів, за фахом вчитель української мови і літератури, колишній дирктор Клубовецької школи, нині директор клубовецького краєзнавчого музею. Книга побачила світ у видавництві "Сімик" місто Івано-Франківськ, обсяг 292 сторінок, наклад 200 екземплярів.

Книга "Клубівці" - це своєрідна енциклопедія з історичного минулого села і його мешканців, яких повсякчас живив і живить неупокорений дух самоутвердження у духовній, матеріальній культурі, малих і великих господарських справах, боротьбі за волю і гідність. автор доклав немало зусиль, щоб не  сухо, по-академічному, а доступно сприйнятливому викладі пов"язати архвіний та польовий матеріали як у контексті історичних подій, так і в контексті місцевого поступу. І Клубівці постають перед читачем не як якась адміністративна одиниця, не крапка на мапі, а повнокровна і життєздатна спільнота, яка надбала і не розгубила на тернистих шляхах чимало скарбів, що нині є невід"ємною сутністю села, дає сили вистояти та не проторгувати те, що є дороговказом: освіта, культура, звичаї та обряди...

Книга "Клубівці" - одержима, гідна подиву сподвижницька праця сільського краєзнавця Йосипа Карпіва. Велика подяка йому за цю безцінну працю. 

Василь Лесів, член Національної Спілки письменників України

Довідково. Наукова бібліотека України зробила електронний варіант цієї книги. Читайте у електронному вигляді за адресою:

http://www.info-library.com.ua/libs/kraeznavstvo/29-klubivtsi-ivano-frankivska-oblast/49-klubivtsi.html