Учень 11 класу Євген Пронюк досліджував історію нашого села у період Другої світової війни. З одного боку у село рвалися німці, з другого – більшовики. Кожен з них рвався, щоб поневолити наш народ. Люди хотіли волі, незалежності України. Вони вели непримиренну боротьбу проти окупантів. Страшні звірства чинило НКВС на нашій землі. Ми багато чули про армію УПА, зате мало знаємо про долю вояків-повстанців з нашого села. Євген розповідав про долю тих, яких йому вдалося знайти у архівав та розпитати у очевидців подій. Всю зібрану інформацію Євген показав у презентації та таблицях, фотографіях. Він розповідав, як створювалися криївки УПА у нашому лісі і яка їх доля. Також розповідав про ОУН , про жінок, які діяли у ній, чим займалися. Євген Пронюк витратив на ці всі пошуки історичних фактів дуже багато часу, близько пів року, а загалом історичними пошуками він займається близько двох років.

   Завдяки його презентації я дізналася дуже багато цікавих фактів про наше село, про героїв-повстанців, людей, які колись тут жили. Я дуже рада, що у нас в школі є такі учні, які цікавляться історією нашого села і можуть розповідати нам теж щось цікаве про Клубівці.

Тетяна БОЙКО, 6 клас

 Пам'ять про Героїв УПА має жити вічно

   Сьогодні в школі під час перерви учень 11 Пронюк Євген розповів нам історію нашого села, розповів про криївку УПА, яка постала під час Другої світової війни Він розповідав про долі борців, показував їх фотографії. Його розповідь була дуже захоплююча. І на це він дуже потратив багато часу більше ніж пів року. Мені найбільше запам'яталася розповідь про Бойка Йосипа Дмитровича. Він народився в 1924 році в селі Клубівці. Вчився до 4 класу потім займався господарством. 1944 році вспутив у Клубовецький кущ УПА. Він був рядовий стрілець самооборонного кущового відділу. 20 січня 1945 році він був заарештований. Був в Клубовецький криївці там його взяли у полон з 8 хлопцями. Євген склав хронологію визвольного руху, починаючи з 1929 року (створення товариства " Луг") і закінчуючи 1951 роком. До викриття останньої криївки у Тисменицькому районі, яка знаходиться в Клубовецькому лісі, урочище Вербовий Провал. Маму Бойко Анну Олексіївну і сестру Марію вивезли у Сибір. За мамою в Сибір виїхала сестра Катерина, яка померла в Караганді. Йосип Бойко повернувся із Сибіру додому. Жив у Довгому, потім у Маринополі. Загинув 1985 році в Дністрі. Залишилося два сини і жінка.

    Добре, що у нас є такі учні, які шукають правдиву історію і розказують її іншим. Завдяки Євгену ми дізналися про боротьбу та долі наших клубовецьких повстанців. Пам'ять про Героїв УПА має жити вічно.

Аліна ПАЛЮГА, 6 клас