Print
Category: Історія села
Hits: 3566

   Господарський вісник «Клубовецьким ґаздам  і ґаздиням» появився в селі Клубівці у листопаді 2008 року, як рекламна листівка магазину «Господарські товари» підприємця Кузьми М.Д. Виходив вісник один раз у місяць на двох сторінках формату А4. Вміщував: рекламу магазину, господарські поради, кулінарні рецепти, вітання зі святами та різні оголошення. Покупці дуже швидко звикли до цієї господарської «преси», тим більше її роздавали безкоштовно. З часом газета почала друкувати сільські вісті, організовувати конкурси для дітей, збирала цікаві фотографії.

Зокрема були проведені конкурси малюнків «Яснооке дитинство» та «Клубовецький господар», конкурс творчих робіт «Моя найдорожча родина», «Моє рідне село» тощо. Переможців та учасників конкурсу нагороджували грамотами та цінними подарунками від магазину «Господарські товари». З 2011 року газета активніше почала висвітлювати сільські новини, вміщувати фотодокументи подій.

У вересні 2012 року магазин «Господарські товари» припинив свою діяльність. Газету під своє крило взяв магазин «Олімп» - «Продукти» (с. Клубівці вул. Франка, 56). Газета змінила своє обличчя: з господарського вісника вона поволі перетворилася на сільський вісник, вміщувала основні події села, інформацію про духовно-мистецькі заходи, спортивні події тощо. Газету активно підтримувала сільська рада та сільська бібліотека.

Підшивки газет «Клубовецьким ґаздам та ґаздиням»  знаходяться в Клубовецькому поштовому відділенні, в бібліотеці, в магазині та сільському краєзнавчому музею, а також вивішується на спеціальному стенді в приміщенні сільської ради. Упродовж 5 років газету редагує Оксана Пронюк-Кузьма. Активними дописувачами є директор краєзнавчого музею Йосип Карпів та секретар сільської ради Марія Пронюк. За п’ять років існування газета знайшла своїх шанувальників. Дехто з односельчан зберіг усі номери газети. Та свою місію, як рекламного вісника, газета вичерпала. Сьогодні в світ виходить сотий номер газети. Ювілей випав на завершення року, в важливу історичну пору – Україна вибухнула надпотужними Майданами, повстала проти діючої злочинної влади. 12 грудня 2013 р. вийшов спеціальний випуск газети із закликом: «Всі на Київ!». Отож, у боротьбі і пошуці, з вірою у справедливість з усіма читачами та шанувальниками газети святкуємо цей маленький, але старанний Ювілей!

Дякуємо Богу за все!                  

 Ваша О. Пронюк

У  НОВИЙ   2014  РІК  ІЗ  НОВОЮ  ГАЗЕТОЮ

26 грудня 2013 року з нагоди виходу в світ 100-номера газети “Клубовецьким ґаздам і ґаздиням” відбулася підсумкова  нарада представників влади та сільської інтелігенції села Клубівці. Під час зустрічі обговорено подальшу долю газети. Розглянуто дві важливі пропозиції: 1.  переформування господарського вісника в інформаційний  вісник села; 2. перейменування газети (вибір коротшої зручнішої назви”. Заслухано думки: секретаря сільської ради Марії Пронюк, директора краєзнавчого музею Йосипа Карпіва, бібліотекаря Марія  Палагіцька, директора школи Володимира Пронюк, завідуючої драмгурком Світлани Слупської та редактор господарського вісника Оксани Пронюк-Кузьми. Враховано також побажання історика Василя Палагіцького, який попередньо долучився до обговорення цієї теми.

Переформування вісника підтримали всі одноголосно, як і створення ініціативної групи — редколегії вісника. З приводу перейменування газети думки розділилися. Була пропозиція назвати “Клубовецький вісник”, “Клубовецькі новини” та зберегти стару назву “Клубовецьким ґаздам і ґаздиням”. Це питання залишаємо відкритим і просимо читачів висловити свою думку.

Секретар сільської ради Марія Пронюк