У видавництві «СІМИК» (м. Івано-Франківськ, 2012) вийшла друком книга «Пісенна царина Марії Турик». У цій книзі зібрано репертуар сільської трудівниці співачки Турик Марії Федорівни, яка протягом життя шанобливо-трепетно ставилась до народних пісень, їх співала і запам’ятовувала. А на схилі віку потурбувалась, аби цей цінний духовний набуток, який зберегла пам’ять, залишити родичам, усім шанувальникам народнопоетичної творчості. З її уст записано розповідь про її життєвий шлях, про її родовід і родичів – учасників боротьби за українську незалежність, про її глибинну залюбленість у пісню, яка, за словами Ф. Колесси, «є для народу поетичним літописом, підтримує історичну традицію, …розбуджує в широких верствах національну свідомість». Біографію та тексти пісень записав і впорядкував Йосип Карпів, директор краєзнавчого музею села Клубівці.

 

   У складі книжки – різножанрові народні пісні, записані з уст Турик Марії Федорівни, яка народилась і проживає в селі Клубів ці Тисменицького району Івано-Франківської області. Надіємося, що цей пісенник матиме своїх шанувальників серед тих читачів, чиє серце закохане в народну пісню.

   Пісня об’єднує родину

   Ювілей Марії Федорівни  було поєднано з презентацією книжки «Пісенна царина Марії Турик».   Ця книжка засвідчує, що Турик Марія Федорівна є носієм народної творчості. Книжка відтворює її репертуар як учасниці церковного і сільського хору, спосіб її художнього мислення. На  обкладинці – фотографія Марії Федорівни у вишитій сорочці і камізельці. Це атрибути народного носіння, які разом з піснями залишаються для родин, для села, музею, школи, бібліотеки, а також для читачів, чиє серце співзвучне духовним надбанням нашого простолюду.

   Свято було багате піснями, гарними побажаннями, повчальними спогадами. Всі гості одержали книжку з репертуаром сільської берегині.

Іван Досюк, студент