Друковано в газеті "Галичина" від 6 травня 2014 р.  

У Клубівцях на Тисмениччині відбулися святочні урочистості з участю уродженця села міністра культури України Євгена Нищука з нагоди відкриття скульптурного  погруддя Тараса Шевченка, встановленого громадою на честь перемоги української Революції гідності. А очолив архієрейську святу Літургію в місцевій церкві і чин освячення доброї справи клубівчан архієпископ і митрополит Івано-Франківський УГКЦ владика Володимир Війтишин, для якого клубовецький храм свого часу був першим священичим престолом.

 

Тож відомий ведучий столичного Євромайдану Євген Нищук того дня вперше у статусі міністра культури України відвідав Прикарпаття. І завдяки його приїздові до Клубівців  відкриття в селі пам’ятника великому Кобзареві переросло з події місцевого значення в урочистості міністерського формату: в святі, окрім громади — дітей і молоді, культурно-просвітницької та освітянської інтелігенції, краєзнавців села,  взяли участь і обласне владне представництво на чолі із заступником голови Івано-Франківської ОДА Сергієм Адамовичем, і районне — на чолі з головою Тисменицької РДА Миколою Зелінським.
Разом — у майбутнє

Орієнтовна вартість будівельних робіт, зокрема виготовлення погруддя і кованих елементів, спорудження постаменту та впорядкування площі навколо пам’ятника перед фасадом місцевої школи, сягнула 30 тисяч гривень громадських коштів.
Володимир ПРОНЮК, директор Клубовецької ЗШ і голова сільської ГО «Разом — у майбутнє»:
Ідея вийшла від людей — на одному зі сходів сільської громади, коли визначали комплекс заходів для відзначення 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка. Тож з Божою поміччю і за підтримки нашого пароха отця-декана Петра Скрипника, сільського голови Богдана Рекетчука дуже оперативно самоорганізувалася ініціативна група на базі нашої громадської організації «Разом — у майбутнє», яка й взяла на себе обов’язки з реалізації проекту. Автор погруддя — відомий митець Володимир Довбенюк із села Опришівців, знаний серед прикарпатців за скульптурною композицією «Руська трійця» в івано-Франківську. А ковані елементи виготовив наш сільський коваль і художник по металу Сергій Баб’як. Весь комплекс робіт ми провадили старим дідівським і батьківським способом народної будови. За два місяці понад двісті родин, і не лише з нашого села, профінансували обсяги робіт, а понад сто людей працею чи матеріалами долучилися до реалізації громадського проекту зі спорудження пам’ятника Кобзареві. Тарас Шевченко з діда-прадіда жив у нашому селі — у його невмирущому поетичному спадку, а тепер він назавжди поселився у Клубівцях і в скульптурі з написом «Свою Україну любіть» у калиновім вінку.

Самоорганізація як стратегія

Село Клубівці історично відоме, патріотичне й активне у громадському житті краю — важко не погодитися з виступом краєзнавця Йосипа Карпіва. Але, з другого боку, ніхто б і не подумав, що громада і досі не має тут Народного дому. Тож міністерська обіцянка, виголошена у часі урочистостей, — посприяти здійсненню багатолітньої мрії своїх земляків, стала, на наш погляд, добрим дарунком клубівчанам. А ще міністр Євген Нищук подарував громаді вишитий майстринею із Черкащини портрет Тараса Шевченка.
Як міністр сьогодні я вперше приїхав на Прикарпаття, — поділився своїми враженнями міністр культури Євген Нищук. —  Звичайно, мені б хотілося і що другий день приїжджати додому, але ситуація, як ви добре знаєте, нині в Україні складна. Тож дуже приємно що до  200-річчя від дня народження Тараса Шевченка у моєму рідному селі спорудили і відкрили такий пам’ятник. За нинішніх обставин навіть на державному рівні не скрізь можуть організувати такі вшанування. Тож у всьому щонайперша заслуга сільської клубовецької громади. Самоорганізація і самосвідомість людей — нині найважливіша державна стратегія.

Ігор ЛАЗОРИШИН

http://galychyna.if.ua/publication/society/shevchenko-z-kalinoju/#prettyPhoto