Print
Category: Історія села
Hits: 2898

   Вважаємо проект «Батьківська криниця» одним із кращих своїх проектів. Над ним ми працювали довго і старанно. Хід роботи ми висвічували на сайті і в учнівській газеті. Біля родинних криниць ми довідалися багато цікаво і несподіваного. Можна однозначно стверджувати, що криниця – невід’ємна частина історії нашого села. За рік пошуку та досліджень наша команда, в яку входять 17 учнів школи, з них троє вже випускники, зібрали матеріал для історично-краєзнавчого нарису. Маємо надію його видрукувати.

  

   А сьогодні знайомимо вас з роботою Лещук Мар’яни з 8 класу, яка розповідає про криницю родини Малець-Турик, яка знаходиться на Таборищах (на роздоріжжі села Клубівці).

«У мене на подвір'ї стоїть пам'ятка – родинна криниця, яку збудували мій прадідусь Малець Петро Дмитрович та прабабуся Малець Марія Федорівна. Криниці близько 55 років. Хоч вона напрацьована, подряпана, та вона прикрашає наше подвір'я. Криниця дає знати, що тут живуть працьовиті люди. Вона обгороджена червоним парканом. Хто заходить на наше подвір’я, тому зразу в очі впадає криниця. До нас заходить багато подорожніх, туристів, котрі йдуть прощею до Зарваниці, або їдуть до Острині, Тернопіля, Хмельницького і далі. Іноді зупиняються водії, щоб набрати води для радіаторів. А ще до нашої криниці приходять їжачки. Коли я бачу колючого друга – пригощаю його молоком та хлібом. Вони приносять радість. 

Вода у нас дуже смачна. А ще її дуже любить наша корова. Ця криниця нам дуже дорога, вона дарує нам життя. Ми будемо берегти її і передавати з покоління в покоління. Вона – багатство нашого  подвір'я.

На фотографії біля криниці мій дідусь і добрий господар Турик Любомир. А ще біля мого подвір'я є дуб Богдана Хмельницького. Він високий і його видно аж до нашої школи. Йому близько 300 років. Моя родина розповідала мені про дуб ось таке: коли Богдан Хмельницький йшов у похід, він табором поселився на цьому місці, де ми проживаєм зараз. Він посадив дуби. Відтоді ця місцевість називається Таборищами, а дуби Богдана Хмельницького.  Цей дуб дійсно є нашою реліквією. Літком дуби оберіщають шершні, ми попереджаємо людей, щоб не підходили близько. Ми пишаємось дубом, який дотепер прикрашає наші Таборищі та наше село.

Учасниця проекту Лещук Мар’яна, 8 клас

Фото автора

Про родинні криниці:  http://kluedu.if.ua/index.php/ua/shkilni-novyny/vykhovna-robota/hurtky/388-batkivska-krynytsia

Учнівська презентація "Батьківська криниця"  -  http://kluedu.if.ua/index.php/ua/demonstratsii/389-batkivska-krynytsia