Print
Category: Історія села
Hits: 3991

   Багато гарних подій, приурочених 73-річниці створенню УПА та Дню захисника України, який святкується вперше на Покрову Пресвятої Богородиці, відбулося у нашому селі. Це - похід до криївки, зустріч із двома поколіннями вояків - захисників України, молитва за полеглими борцями за волю та незалежність нашої держави. Хвилюючою подією було встановлення та освячення  пам'ятного знака воїнам УПА у нашому селі біля Могили. 20 січня 1945 під час облави було заарештовано девять вояків УПА. Долі їхні трагічні. Відбулося освячення пам'ятного знака, на якому навічно вписані їхні імена.

   

   Отець Петро Скрипник освятив пам'ятний камінь. Потім директор краєзнавчого музею Йосип Карпів. розповів як відбулася облава у селі і взято енкаведистами у полон наших вояків. З розповіді Йосипа Дмитровича: "Вартових було вбито на Криївці, а інших, обкидаючи гранатами, взяли у полон на 15 років. Спершу їх, напівголих і босих, відвели у Тлумацьку в'язницю, пізніше у Станіславську а згодом вивезли у Сибір. Просидівши 15 років за ґратами, деякі повернулись у село і померли, деякі померли у в'язниці, а деякі у криївці". Усі вони хотіли звільнити землю від московського окупанта..

   Голова села Богдан Іванович Рекетчук розказав нам про пам'ятник. Як нам стало відомо, каміння для пам'ятника було привезено із села Драгомирчани. Було багато робочих. Один із вояків був родом із Драгомирчан, решта - мешканці Клубівців.

Ми повинні знати наших героїв завжди і розказувати про них своїм дітям. Нам є ким гордитись. Вони ризикували своїм життям заради нашого життя в нашому селі - в наших найрідніших Клубівцях. Тому я хочу, щоб кожен з нас підходив до пам'ятника та молився за упокій їх душ.

Лещук Мар'яна, 9 клас

Фото Йосипа Карпіва