У Клубівцях День захисника України ознаменовано кількома подіями: відправлено панахиду біля відновленої криївки в лісі з участю церковної громади, членів районного Братства УПА, учасників АТО, вчителів і школярів. До святочного зібрання тут промовляли священик-декан Петро Скрипник, сільський голова Богдан Рекетчук, голова районного Братства УПА Петро Галига, краєзнавець  Йосип Карпів. Вони відзначили, що День захисника України тепер збігається з днем заснування Української повстанської армії, Днем українського козацтва та з великим християнським святом  Покрови Богородиці, яке почало асоціюватися з такими поняттями, як військова честь, звитяга, мужність, лицарство.

    

   Богдан Рекетчук:  «Наша криївка-музей стала місцем, яке відвідують туристи зблизька і здалека. Держава виділила кошти для асфальтного покриття сільської дороги, яка веде до криївки у лісі. Щиро дякую за сприяння в цьому Світлані Борушок, Юрію Проценку, Роману Крутому, Івану Семанюку,  Петрові Семанюку, а також учасникам АТО Ігорю Оленюку й Івану Слободяну, які з власної ініціативи підсипали шутром лісову дорогу до криївки».

   Пом’янули і вшанували хвилиною мовчання загиблих  (внаслідок зради)  у криївці 13 березня 1951 року. Це Володимир Бардюк  із Пшеничник, Григорій Волощук, Теодор Рев’юк, Євген Самуляк  із Тисмениці, Михайло Каратницький  із Лесівки Богородчанського району, Василь Сисак, Олексій Соколовський із Липівки, Йосиф Шешурак з Хом’яківки. Вони пострілялися, щоб не датися  живими в руки московських катів. Їх боротьба і героїчна звитяга стала фундаментом нашої незалежності.

  Вокально-інструментальний гурт сільського клубу і школярі виступили з патріотичною літературно-пісенною програмою.

   Згодом біля сільської могили «Борцям за волю України» встановлено і посвячено гранітну плиту, присвячену воїнам УПА, схопленим у криївці 20 січня 1945 року під час облави. Це мешканці Клубівців, які свідомо взяли в руки зброю, щоб здобути незалежну державу: Микола Баб’як, Йосип Бойко, Іван Івасюк (керівник партизанського куща), Михайло Івасюк, Василь Ковальчук, Василь Молощак, Микола Ручкан (родом з Драгомирчан), Олекса Старчук, Дмитро Федорак. Вони зазнали жорстоких катувань і каторжної праці в Сибіру, лише деякі повернулися додому і залишили спогади про свою боротьбу.

До громади промовляли священик-декан Петро Скрипник, сільський голова Богдан Рекетчук, краєзнавець Йосип Карпів.

Богдан Рекетчук: «Дякую сільському голові Драгомирчан Ярославу Сидору та його товаришу Станіславу Лучківу, які безкоштовно виділили гранітний камінь для виготовлення пам’ятної  плити. Їх же односельчанин також є у цьому списку борців за волю України».

У день захисника України силами сільської художньої самодіяльності дано святковий концерт.

Йосип КАРПІВ, с. Клубівці. Фото автора.

Читайте учнівські замітки:

Мар"яна Лещук. "Ми повинні знатисвоїх героїв". Читайте за посиланням...

Марія Хомут. "Перший сніг і перший слід". Читайте за посиланням...

Бібліотекар Марія Палагіцька. "Встановлено та освячено пам"ятний знак". Читайте за посилання... 

Тетяна Фігураш. "Де відвага там і наснага". Читайте за посиланням...

Бібліотекар Марія Палагіцька. "День геройської слави". Читайте за посиланням...