Print
Category: Клубівчани
Hits: 1714

   Цього року свій вісімдесятирічний ювілей зустрічає мешканка села Клубівці Михайлишин (дівоче прізвище Пронюк) Ольга (Олена) Федорівна, 1938 року народження. Олена Федорівна дуже цікава жінка, вона багато пам'ятає, уміє гарно розказати, пожартувати. Ми вирішили взяти у неї інтерв'ю і впевнені, щоб вам буде теж цікаво.

1) Олено Федорівно, де вчилися, яку освіту здобули? Які вчителі Вас вчили?

- Вчилася я в Клубовецькій семирічній школі. Мене вчили такі вчителі як: Гаврилюк Степан Васильович, Теодозія Іванівна Насалик, Надія Тимофіївна Кудрай, Ілля Михайлович Малишівський і ще багато інших. Після школи вчитися не мала змоги і пішла працювати у колгосп. Спочатку допомагала мамі, а потім сама.

 

2) Як пройшло Ваше дитинство? Які ігри грали? Що пам'ятаєте?

- Дитинство було важке, бігали босі, голодні. Скакали, бігали, билися.

3) Де Ви працювали?

- На колгоспі 14 років.

4) Чи їздили Ви на заробітки? Куди?

- Їхала в Одесу на сезони. Там зсували солому та робили копиці.

5) Скільки у Вас дітей, онуків? Які професії вони здобули?

- Дітей у мене двоє - це Івасюк Марія ( фельшер у селі) і Михайлишин Йосиф ( працює на швидкій допомозі) . У доньки три сина Дмитро і Іван ( математики, викладають у університетах) і Богдан (лікар-хірург). У сина є донька Уляна. Ще у мене є два правнуки Віталій і Максим, це сини Уляни.

6) Скажіть, що найголовніше у житті?

- Найголовніше у житті - здоров'я. Якщо є здоров'я, людина весела, щаслива. А ще важливо поважати інших і щоб поважали тебе.

7) Як колись жили люди? Коли було найважче?

- Після війни було найважче, не було що їсти. А потім вже було краще, у полі робили. Один одному помагали. А ще важко було, коли колгосп був. Тоді забирали поля, а люди ходили туди працювати. У жорнах робили хліб, а з крупів кашу. Люди рабами були. У нас не було такого важкого голодомору, то на сході сильний був, але над нами теж знущалися. Це все робив москаль.

− Чи любите Ви своє село? Які пісні любите? Згадайте улюблену.

 - Дуже люблю. Де б ти не був, завжди тягне тебе до свого рідного села. Тут твоя стежка, твоє все. Так люблю співати українські пісні. Моя любима пісня це  "Вербо крутая".

9) Ваш тато і свекор записували історію. Розкажіть про це.

- Писав історію села мій брат Дмитро Пронюк і тато теж він був головою колгоспу. Вони розповідали, що коли на нас нападали татари, наші люди в клубочки тулилися і тому наше село називається Клубівці, від слова клубки.

10) Ви з багатодітної сім'ї. Розкажіть про своїх рідних.

- Ми всі жили в одній хаті. Були лавки, в лавки ставили верети і шили сорочки. Нас дітей в сім'ї було 9 разом зі мною. Брати: Дмитро, Микола, Володимир, Ярослав, Ярема і Василь. Сестри: Марія, Настуня.

11) Що найбільше згадуєте з прожитих років?

- Зараз вже нічого.

12) Що потрібно людині щоб бути щасливою ?

- Діти - це найголовніше, вони роблять людину щасливою. Потрібно, щоб людина мала щасливу долю, кохану людину. Кожна людина має бути щасливою.

13) Що Вам найбільше подобається у селі?

- Все подобається, але хочу щоб зробили гарний клуб, щоб молоді люди мали куди ходити. Дуже добре, що спортзал роблять.

14) Ваші побажання учням Клубовецької школи.

- Щоб всі були мудрі, здорові і щоб наших людей було всюди. Щоб всі були добрі. 

   Інтерв'ю з Ольгою Федорівною було дуже цікаве. Вона дуже щира людина і зустріла нас дуже привітно. Розповідала багато про історію і наголошувала на тому, щоб ми добре вчилися тому, що без освіти в житті не вижити. А ще вона дала нам пораду на майбутнє: працювати до сметрі, бо так навіть в Біблії написано. Хто працює, той має все. З цього інтерв'ю ми зрозуміли, що життя дуже коротке і його потрібно прожити гідно.

Марія-Анна ТУРИК і Вікторія САВИК, 8 клас