Йосип Карпів видав збірку оповідок про земляків-покутян.   В івано-франківському видавництві «Ярина» побачила світ книжка оповідок «Ромашками заквітчана пам'ять » знаного на Прикарпатті педагога, краєзнавця, фольклориста і поета Йосипа Карпіва із села Клубівці на Тисмениччині. До збірки, яку редагував Василь Лесів, увійшли сім взірців малої прози, які автор формально називає «оповідками» і які написані на основі  реальних подій, розповідей односельців-покутян, авторських пейзажних замальовок, вражень, роздумів тощо. Тож в основі книжки – життя як воно є, краплинка  матеріалу, свого часу зібраного, пережитого і записаного автором під час багаторічного спілкування з людьми на покутських теренах. Часові межі написання – від 1967 року до 2011-го.

 

   Йосипа Карпіва ще називають «клубовецьким літописцем» чи «клубовецьким подвижником» - він автор 15 книжок: поетичних збірок «Осене, застань мене в саду», «У зими на святі» та «Близьке і далеке»; краєзнавчих студій «Клубівці», «10 років Клубовецькій школі»; видань народної творчості «Народні прикмети», «Таємниці місцевих назв», «Вуйко з Канади», «Пісенна царина Марії Турик», «На цісаревих іменинах»; статей і спогадів національно-патріотичного змісту «На зорі національного відродження», «На межі життя і смерті», «У вирі боротьби» та «Біля повстанської варти».

30-сторінкова книжечка Й.Карпіва «Ромашками заквітчана пам'ять» справляє, на наш погляд, двояке враження. З одного боку, ця невеличка жменя оповідок ніби оповита чи заквітчана романтикою років, ліричним теплом пам’яті. А з другого – немов віддзеркалює лкдь вловимий дотик авторського суму, невідкладне намагання зупинити нестримний плин часу, закарбувати у памяті читачів кожен закуток найбільшої людської скарбниці земного буття – життя, неперевершену мудрість і унікальний дивосвіт селянина.

Ігор ЛАЗОРИШИН

Газета "Галичина" №31 від 12 квітня 2018 р.