З тобою ми – немовби два крила,

Ідемо по житті у парі,

Та дні ідуть, роки пливуть,

Немов по небі хмари...

Ярослав Федорак "Коханій дружині"

   Над подвір'ям кружляли журавлі, їхнє гніздо неподалік обійстя Федораків. І пригадався вірш дяка Ярослава Федорака, який він присвятив своїй дружині Стефанії (збірка "Вдивляюсь у небо безкрає"). А у теплій родинній хаті смуток, діти, родина прощалися з берегинею роду, з мамою і бабусею, яка відлітала до Бога.

  

Життя прожить - не ниву перейти,

Щоб до стерні не поколоти ноги,

Нелегкий шлях з тобою ми пройшли,

Нелегкі були життєві дороги... Ярослав Федорак

   Стефанія Михайлівна Федорак (дівоче прізвище Турик) народилася 14 травня 1954 року. Закінчила Клубовецьку школу, здобула середню освіту, працювала у Тисменицькій хутровій фабриці, потім у Клубовецькому комбікормовому заводі. Вийшла заміж за Ярослава Федорака (1949-2016), у шлюбі спільно прожили 45 років, виховали двох дітей Оксану та Андрія. 1988 по 1992 роки була дяком у Клубовецькій церкві. Відтак дяком став чоловік Ярослав Федорак. Співала у церковному хорі та фольклорному колективі "Клубівчанка". З 2006 року дякувала у Остринській церкві Святого Миколая Коломийської єпархії. 

   Рідко у котрій сім'ї чоловік і дружина були дяками у церкві. Ярослав та Стефанія Федораки добрий приклад для родини та усієї парохії. Обидвоє мали дар до співу та особливі голоси. До багатьох текстів, написаних Ярославом Федорак, удвох підібрали мелодію. Ці пісні співає церковний хор села. Це була творча родина, яка творила для Бога і славила Бога у піснях та служінні.

   В останню земну дорогу Стефанію прийшла провести вся громада села Клубівці, священники, з якими дякувала, приїхали парохіяни церкви Святого Миколая села Острині Тлумацького деканату з отцем-парохом Василем Палюгою.

   Пліч-о-пліч ми ішли і далі йдем,

   Міцніш узявшися за руки.   Ярослав Федорак

   Життя коротке. За день до свого 64 дня народження у неділю 13 травня, у День матері, перестало битися серце Стефанії Михайлівни. Господь покликав свою слугиню у Небесні хори. У пам'яті людей Стефанія Федорак завжди залишиться активною, життєрадісною, творчою, темпераментною, глибоко молитовною та світлою людиною. Любила Церкву, родину, людей, рідну землю, рідну пісню, рідну вишивку. Брала участь у мистецьких заходах села. Вела багате духовне життя. Любила рух, активність, горіла життям. Велика подяка Богу за таких людей.

   

   Парохіяльна спільнота, сільська влада, творчі колективи села приносять глибокі співчуття родині у цей скорботний день. Нехай Всемилостивий Господь дасть сили перенести горе. 

Пам'ятаємо... Шануємо... Сумуємо разом з вами...

ВІЧНА І СВІТЛА ПАМ'ЯТЬ!

Громада села Клубівці