Ми запросили на розмову мешканку села Клубівці, майстриню вишиття, підприємця Олесю Миколаївну Гвоздецьку, 1981 року народження. У школі неодноразово відбувалися виставки вишиття юної майстрині. Зараз багато змінилося у творчій біографії майстрині, вона оволоділа технікою машинного вишиття, вишиття на тканині, шкірі. В Олесі Миколаївни багато творчих розробок, цікавих сучасних (модних) проектів. Недавно майстриня завершила незвичну роботу - вишитий альбом спільноти "Матері у молитві" нашої єпархії. Робота громіздка і унікальна. Про це та багато іншого читайте у нашому інтерв'ю.

 

– Скільки років Ви займаєтесь вишиванням?

− Мені здається, що я народилася з голкою в руках. Вишивати любила завжди, але власною справою вишивальниці - два роки.

− Коли Ви зрозуміли, що вишивання це справа Вашого життя?

- Вишивка як хоббі для мене була завжди. Я любила ритися в бабусинім кошику перебирати нитки, намотувати їх в клубоки я незнаю чи це є справою мого життя зустрінемось років через 20 тоді я напевно так скажу.,

− Хто надихнув Вас почати займатись вишиванням?

- Перші свої стібки я не пригадаю точно, але то десь були роки 1988-1989. Моя бабуся іхала в Англію до брата, то ми готували подарунки. Мама вишивала серветки низинкою, а я пам"ятаю, що дуже хотіла спробувати. І коли мама десь пішла, я взяла ту серветку і вишила рядочок, коли вона повернулася то була здивована мені було 7-8 років тоді. Потім мама почала вишивати іншу серіетку, то я вже її довершувала. А хрестиком вишивала вже пізніше.

– Хто у Вашій сім'ї ще займається вишиванням?

 - В сім'ї більше ніхто. А в родині сестра Пронюк Марія теж зараз вишиває, ще сестра Галя Кулькова багато вишиває руками. Я зараз вишиваю вже машинкою.

– Кожна Ваша робота ексклюзивна?

− Не знаю чи кожна ексклюзивна, але в кожну свою роботу вкладаю душу.

– Якщо би по іншому склалась Ваша доля чим би ви займались у житті?

− Я люблю фотографувати.

− Скільки витрачаєте приблизно часу на вишивання однієї картини?

− Скільки часу? Є роботи, які вишивалися рік і більше. Це я про ручну роботу. Машинкою - вишивальний процес кілька днів або тижнів. Це пошук схеми, розробка її в комютерній програмі, підбір тканини, ниток все це займає багато часу. Проте дуже цікавий,  але клопіткий процесс

− Чому ви обрали саме вишивання?

− Я колись чула, що жінка починає розуміти, чим вона хоче займатися, коли сидить в декреті. Це про мене. Якраз у  декретній відпустці я вишивала цілодобово. Пізніше син, як почав говорити, то мені казав "мам ти асівай, а я буду бавитися", ніс мені мої нитки з тканиною, то ми отримували задоволення двоє.

− Пам'ятаєте першу картину, або річ яку Ви вишили?

 - Перша салфетка в Англії, подушки в котики - вони були такі популярні, вишила чотири весільні рушники. А картин і вишиванок незлічу вишиванок більше ста.

− Як вам більше подобається вишивати: хрестиком, чи гладдю?

− Я зараз вишиваю машинкою, тому процес триває робочий день. руками я зараз майже не вишиваю, хоча дуже хочеться. Я люблю низинку, її вишиваєш навиворіт. Гладь - це інша техніка.

− Чи кожен може навчитись вишиванці?

− Було б бажання. Знаю чоловіків, які вишивають краще, ніж їхні дружини.

− Чи є у Вас така вишита річ, яка особливо дорога для вас, яку ви нікому не продасте?

- Є. Це весільний рушник і вишиванка сина.

− Щоб ви порадили людям які також хотіли стати б майстрами в вишиванці?

− Я не знаю, я теж хочу стати майстром своєї справи. Напевно, все робити з любов'ю.

− Яка формула успіху?

- БАЖАННЯ є початком успіху, будь-якої справи, а також рішучість, знання, наполеглевість.

− Що для Вас найголовніше у житті?

- Звичайно, що здоров'я.

− Олесю Миколаївно, що би Ви побажали нашим учням?

– Дякуємо Вам за цікаве інтерв'ю. Бажаємо Вам гарних творчих знахідок, проектів, радості від улюбленої праці, щастя і добра.

Богдана ШЕШУРАК і Марія-Анна ТУРИК, 8 клас

Світлини вишиття буде додано