Print
Category: Клубівчани
Hits: 1441

   Брати інтерв'ю у мешканців села дуже цікаво, ми довідуємося багато нового про наше село, родини, школу. Однак, ми щоразу хвилюємося, чи захочуть з нами спілкуватися люди, чи будуть відкриті, балакучі. З минулорічного досвіду знаємо, що завжди цікаво розповідає про своє життя Михайлишин (дівоче прізвище Пронюк) Ольга Федорівна. У Ольги Федорівни можна вчитися, як брати інтерв'ю, вона вміє розговорити людину, вміє розпитати, пожартувати, зацікавити. При цьому згадає щось смішне із свого життя. Цього року у Ольги Федорівни ювілей – 80 років. Охрещена вона і в паспорті записана Ольгою, та у селі всі кличуть Оленою. А народилася якраз на святої Ольги 24 липня 1938 року. Закінчила сім класів Клубовецької семирічної школи.

   Виросла у великій багатодітній родині, всіх було 12, але вижило у ті важкі часи восьмеро, шестеро братів Дмитро, Микола, Володимир, Ярослав, Василь, Ярема та дві сестри Анастасія і Ольга. Зараз із великої родини залишилася одна Ольга Федорівна. Батько Федір Миколайович Пронюк (Федь Ткачів) працював трохи головою колгоспу, а потім торгував у склепі (магазині), мама Досюк Ганна Василівна працювала в колгоспі, лікувала травами людей, приймала пологи.

   Дитинство у Ольги Федорівни було важке, по-воєнне, ходили босі, не було що їсти, робили в колгоспі, помагали по-господарству, бавили молодших братів. Війну пам'ятає добре, хоч мала тоді 4-7 років. Згадує, як німці напали, як люди ховалися у викопаний в землі сховах, як тікали до Надорожної, гнали худобу, як страшно було, коли стріляли. З молодих літ аж до пенсії працювала в колгоспі, як каже Ольга Федорівна, за трудодні. З чоловіком Михайлишином Ярославом виховали двоє дітей, дали їм добру освіту, вони обоє знані у селі медики. Донька Марія Ярославівна Івасюк (Михайлишин) працює фельдшером у селі, син Михайлишин Йосип Ярослававич на швидкій допомозі (кадіологічна) у Тисменицькій лікарні, до того часу працював у Івано-Франківському відділенні швидкої допомоги. Син був також певний період головою сільської ради у с. Клубівці. У Ольги Федорівни четверо онуків Іван, Богдан, Уляна і Дмитро та двоє правнуків Віталій та Максим (від Уляни).

– Ольго Федорівно, ким ви мріяли бути у дитинстві?

– Мріяла важити зерно на колгоспі. Зерно, поле - то наше багатство.

Що найголовніше у житті?

– Здоров'я і життя. Мир і спокій.

– Чим ви любите займатися?

– Працювати на городі. Люблю вирощувати худобу, свині, кури, качки. Шкода, що тепер не маю сили цим займатися.

– Ви хотіли, щоб Ваші діти стали медиками, чи це їхній вибір?

– Так, я дуже хотіла, щоб вони стали лікарями. Тепер у мене ще внук Богдан хірург, працює в обласній лікарні (Пасічна).

– Скажіть 80 років це багато? За чим шкодуєте?

– Так, це багато, хоч пройшли дуже живо. Я шкодую, що вже стара.

– Що ви любите? Любите співати?

– Люблю своє село, людей, державу, всіх. Тепер співаю рідко пісні (у молодості виспівала!), моя найкраща пісня "Несе Галя воду".

– Ваші побажання учням нашої школи?

– Я бажаю учням файно вчитися, здобувати вищу освіту і щоб були здорові.

– Ольго Федорівно, дуже дякуємо Вам за спілкування. Вітаємо Вас з гарним великим ювілеєм. Бажаємо, що Бог дав Вам ще багато гарних років, щоб ви тішилися своїми онуками і правнуками, розповідали їм цікаві, повчальні історії з свого життя. Здоров'я Вам і радості, миру і добра.

 

Михайло ТУРИК, 9 клас та Тетяна ГЕРМАН, 11 клас