Кожна зустріч та спілкування (інтерв'ювання) з мешканцями нашого села залишає великі враження та роздуми для нас. Виявляється, у кожній людині живуть мрії. Всі дорослі колись були дітьми, вчилися в школі і намріювали своє майбутнє. А зараз, обертаючись назад у прожиті роки, люди згадують та аналізують своє життя. Найбільшим і найціннішим своїм набутком вважають – родину, діти, онуки. Тепло згадують школу, вчителів, дитинство. У перший день осінніх канікул ми завітали в гості до односельчанки Мінтяник (дівоче прізвище Солонична) Ганни Михайлівни, 1957 року народження. Це бабуся нашої однокласниці Вікторії Савик.  Вчилася Ганна Михайлівна у Клубовецькій восьмирічній школі, середню освіту здобула у Тисменицькій середній школі.

   

Працювала швеєю-мотористкою в учкомбінаті «Хутро Тисмениця». Пані Ганна з чоловіком Миколою виховали четверо дітей, мають десятеро внуків і шестеро правнуків. Ганна Михайлівна - дуже молода шестикратна прабабуся. Діти, а тепер онуки навчаються у нашій Клубовецькій школі. Нерідко Ганну Михайліву зустрічаємо на шкільних концертах, особливо на Шевченківських вечорах. Від онуки Вікторії знаємо, що бабуся Ганна дуже любить читати Кобзар. 

– Ганно Михайлівно, скажіть чи здійснилися Ваші мрії? Ким Ви хотіли бути?

 – Хотіла бути артисткою, але, на жаль, не так склалася моя доля. Пробувала поступати у фінансовий у Львові, але теж не поступила. Тому можу вважати, що мрії мої не здійснилися.

–  Яким у Вас було дитинство?

- Дитинство у мене було веселе, щасливе. У школі їхала на різні змагання (волейбол, футбол, баскетбол.) Було дуже багато гуртків у школі: і танці, і фізика, і математика, хор був. У школі зазвичай залишалася до шостої вечора, але коли приходила додому мала і свої домашні обов'язки - корову пасла та біля неї книжку читала. Було дуже багато цікавих моментів. У школі я вчилася не погано, тому в мене інколи списували, найчастіше хлопці. Одного разу однокласник списав у мене твір у жіночому роді, так як писала я. Головне, що він слова поміняв на інші, а рід ні. Сміху було! Ще було в нас багато екскурсій. Часто ходили у ліс, там ми ропалювали багаття, співали, розказували історії.

–  Який був у Вас в школі улюблений предмет і вчитель?

–  Я дуже любила математику, відпочивала на цьому уроці. І до тепер пам'ятаю частково все з алгебри і геометрії, допомагаю внукам. Математику потрібно вчити, вона знадобиться у житті. Улюбленим вчителем був Микола Степанович Мельниченко - вчитель математики. Іван Ілліч Панчишин - вчитель історії і російської мови був дуже розумною людиною. Якщо дитини пару днів в школі не було він приходив до неї додому. Вчив не тільки свій предмет, а і як прожити життя.

– Ваше улюблене заняття? Чим займаєтесь зараз?

- Зараз я шию шуби і мене це дуже подобається. Виховую внуків і правнуків, а їх у мене багато. Я їх дуже люблю і щаслива, що в мене така велика сім'я.

– Чи любите Ви вишивати?

- Так дуже люблю, робіт багато вишила. Жаль, що поховали їх.

– Що найголовніше у житті?

- Я думаю що найголовніше у житті, щоб ми всі одне одного любили і поважали.

– Ваші поради молодим людям?

– Потрібно не лінуватися, а працювати і любити одне одного.

– Гарно дякуємо Вам за спілкування. Бажаємо радості, добра, миру і всього найкращого Вам і родині. Ще скажіть декілька побажань учням Клубовецької школи.

– Бажаю миру, вчитися дуже добре, бо, як казали колись вчителі, "Життя потрібно прожити так, щоб не було встидно за прожиті роки". Бажаю, щоб щасливо дівчата вийшли заміж і були чудовими дружинами.

Марія-Анна ТУРИК, Богдана ШЕШУРАК, Вікторія САВИК, 9 клас

Пані Ганна добре знає математику 

   Ганна Михайлівна Мінтяник (20.02.1957 р.н.) дуже цікава і щира людина. Я вже давно хотіла взяти у неї інтерв'ю і нарешті у неї з'явився вільний час. І я вирішила не гаяти часу і поспілкуватися з нею. Ганна Михайлівна з посмішкою зустріла нас і радо відповідала на наші запитання. Ми жартували, сміялися і дізнавалися дуже багато цікавого. Я вкотре переконалася, що добрих і розумних людей у нашому селі дуже багато. А ще пані Ганна дуже добре знає математику, вона розказала нам, що коли вже перейшла у Тисменицю вчитися, потрібно було привикати до нових вчителів, особливо до вчителя математики тому, що Микола Степанович знав, що вона добре знає математику і знав, що списують від неї. А в новій школі вона давала списувати іншим, а вчитель ставив їй низкі оцінки, бо думав вона списує. Пані Ганна не стерпіла цього і пожалілася директору і довела, що вона добре знає математику. Ганна Михайлівна ще багато розказувала історій для нас. Наприкінці розмови пані Ганна нас пригостила, була гарна атмосфера. Ми дуже раді, що поспілкувалися з такою щирою і доброю людиною.

Марія-Анна ТУРИК, 9 клас 

   Мені дуже сподобалост брати інтерв'ю у своєї бабусі. Вона дуже добра, мила та цікава. Водночас смілива та розумна. Вона ще досі пам'ятає математику. І пояснює її не гірше вчителів. Саме вона допомагала мені вчити алгебру і геометрію в той час як я не розуміла ці предмети. Я обожнюю дізнаватися щось про людей. Дуже цікаво слухати їхні розповіді про життя. Тож я надіюсь, що це не останнє моє інтерв'ю.

Вікторія САВИК, 9 клас