Ганна Федорак народилася на Спаса 1945 року, мріяла стати вчителем, та не судилося. Хотіла знайти таку справу, щоб любила. І знайшла. Ганна Миколаївна усе життя вирощує квіти. Ця професія називається квітникар. Про її ремесло всі знають у селі. Народна мудрість каже: «Хто вирощує квіти, той приносить радість собі і людям». Важко перелічити всі назви квітів, що з'являються у квітнику Ганни Миколаївни з ранньої весни аж до осені. Тут весь кольоровий та пахучий дивосвіт. Усю любов, все сердечне добро квітникарка вкладає у свої квіти. Доглядає, підживлює, обрізає, захищає від шкідників, готує квіти до зими, щоб перезимували, одні потрібно викопувати, інші утепляти тощо. Із квітами тісно пов'язаний духовний світ людини: вони зустрічають нас при народженні, з ними йдемо до школи, відвідуємо друзів, відзначаємо іменини, пам'ятні дати. Отож ми сьогодні поспілкуємося із професіоналом у справі квітникарства – Ганною Миколаївною Федорак (дівоче прізвище Бойко).

 

 

– Ганно Миколаївно, Ви – квітникар з великим досвідом. Така професія рідкість у селі. А Ви віддали улюбленій справі все своє життя. Від тепла Ваших рук та турботи розквітають квіти. Розкажіть нам про себе. Яким було Ваше дитинство? Де Ви вчилися? Які мрії у Вас були? Чи здійснили Ви свої мрії?

– Я вчилася у Клубовецькій семирічній школі, навчання продовжила у Тисмениці. Здобула середню освіту і мріяла стати вчителем. Пробувала поступати, але не вийшло. Свою мрію не змогла здійснити. Певно воля Божа була інакша. Моє дитинство було цікавим. На мою думку колись дітям було цікавіше, вони грали ігри, ходили в ліс, пасли корову. Тепер є комп'ютери і телефонии, діти сидять в хаті. Можливо це і добре. Але діти не гуляють на вулиці, як колись.

– Звідки прийшло бажання вирощувати квіти? Які квіти Ви любите найбільше?

–  В Україні та й у нашому селі квіти вирощують всі. У кожному квітнику є  багато різноманітних квітучих культур. Одного разу я була в Молдавії і купила насіння гладіолусів (цибулини) за 5 копійок, вони були тоді такі маленькі. Від тоді я почала їх вирощувати. Купувала ще багато інший квітів. Найбільше я люблю вирощувати жоржини, гладіолуси і рози.

– Що найголовніше в цій справі?

- Як і в кожній справі найголовніше це любити її. Я дуже люблю квіти і любуюся ними. Вже не можу, але дуже хочу їх далі вирощувати.

– За якими квітами потрібен найретельніший догляд? Чому?

- За кожними квітами потрібно доглядати, але найбільше, на мою думку, я доглядаю  за гладіолусами, бо вони дістають тріпси (це така мушка) і їх треба кропити.

– Хтось у Вашій родині ще займається (займався) квітами?

- Ні, лиш я. Але мої внуки мені допомагають.

– Які ще вирощуєте квіти крім цих, що назвали?

- Юні, верби, лілейники та інші.

– Скажіть, що найголовніше в житті людини? Які Ваші поради молодим людям.

- Я думаю, що найголовніше − то здоров'я. А молоді раджу працювати і отримувати від цього задоволення. Коли я працюю, про все погане забуваю. Школярам бажаю гарно вчитися і поступити, хто куди хоче. Обов'язково працювати на роботі, яка подобається.

– Ганно Миколаївно, великий казкар  Г. К. Андерсен говорив: «Щоб жити, потрібно сонце, воля і маленька квітка». Ми бажаємо Вам бути здоровими, ще довго займатися улюбленою справою, дарувати людям радість. Хай маленька квітка Божої любові завжди цвіте у Вашому серці. Дякуємо за гарне спілкування.

  Марія-Анна ТУРИК, Богдана ШЕШУРАК, 9 клас.