Print
Category: Криївка УПА
Hits: 3006

   22 квітня учні 7-9 класів Тязівської школи разом зі своїми наставниками здійснили цікаву патріотичну, пізнавальну та оздоровчу мандрівку до Клубівців.  Насамперед тязівчани зупинилися біля сільської школи, де їх радо зустрів знаний не тільки в нашому районі краєзнавець Йосип Карпів. Йосип Дмитрович найперше ознайомив гостей з нещодавно відкритим в Клубівцях музеєм, коротко розповів про унікальні експонати та рідкісні знахідки у своєму селі. Наступною зупинкою подорожі стала мандрівка до клубовецького лісу, де знаходиться відновлена криївка та  пам'ятний хрест на честь героїчно загиблих 13 березня 1951 року воїнів УПА.

   

   Вмостившись на зручні лавочки поруч з криївкою, учні  зосереджено слухали розповідь місцевого краєзнавця про правдиві  події часів ОУН-УПА. І тісно переплелися  в тих розповідях історії про  героїзм та зраду, страх та відвагу… 

    І не вірилося такої квітучої весняної пори, що так безстрашно загинули тут колись молоді хлопці. На завершення розповіді Йосип Карпів прочитав свого власного вірша, присвяченого цим подіям, а тязівчани щиро дякували йому за незабутньо проведену  мандрівку. 

   Екскурсію супроводжували директор Тязівського НВК Оксана Яремак, заступник директора Наталія Королевич та класні керівники.

За матеріалами сайту Тисменицької РДА

Тут витає дух звитяги

  Напередодні 7 квітня до клубовецької криївки завітали школярі 7 класу Нижнівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Тлумацького району. Екскурсія розпочалася від пам'ятника Кобзарю, що біля Клубовецької школі, а відтак гостям двері відчинив сільський краєзнавчий музей. Директор краєзнавчого музею Йосип Карпів ознайомив нижнівчан із музейними світлицями, з предметами побуту нашого недалекого минулого, з цікавими та рідкісними експонатами, книгами, грошами, які побували в обігу на нашій землі.

   Після оглядин багатої музеї скрині школі попрямкували до клубовецького лісу, де в уровищі Провал знаходиться клубовецька криїівка. Туди добрий кілометр ходи. Та школярам дорога швидко корилася. і от аони біля криївки.

  Школярі з захопленням розглядали музей підвідкритим небом. Тут все по-особливому. Тут промовляє пам'ять. По-особливому сприймається інформація. Прадідвський дух наповнює серця відвагою.   Школярів супроводжував вчитель краєзнавства Петро Боднарчук. Екскурсія залишила незабутні враження.

З розповіді Йосипа Карпіва