Напередодні Дня Захисника Вітчизни та 74 річниці створення УПА відбулися патріотичні читання біля клубовецької криївки, які провели вихованці Івано-Франківського обласного ліцею для обдарованих дітей з сільської місцевості спільно з школярками з Клубовецької ЗОШ. Розпочав читання місцевий краєзнавець та поет Йосип Карпів розповіддю та своїм віршом про криївку. Кульмінацією заходу була презентація збірки поезій Лариси Омельченко "Парубоча колискова", присвяченої воїнам АТО.  Справжнім сюпризом для школярів став приїзд авторки. Знайомство з нею принесло море задоволення. Учні вслухалися в авторське почитання творів - проживали з нею кожне слово, відкрили для себе творчість талановитої поетеси та волонтерки.

 

    Лариса Павлівна Омельченко авторка чотирьох збірок: "Стосунки", "Казковий квітничок", "Заміж у село",  "Парубоча колискова".

   Читання, розпочаті біля криївки, продовжилися у реабілітаційному центрі воїнів АТО Школярі вітали захисників та дарували рядки поезій про героїзм та звитяги українців, а Лариса Омельченко зачитувала свої поезії. Слова западали у душу, будили свідомість, запалювали вогонь патріотизму та незламності.

Світлана Слупська

Похід до криївки

   Напередодні великого державного та релігійного свята на екскурсію до нашої криївки приїхали учні - Івано-Франківського ліцею для обдарованих дітей з сільської місцевості. Спочатку вони відвідали краєзнавчий музей, створений Йосипом Дмитровичем Карпівим. Він для них провів екскурсію. Потім до них долучилися учні 9 класу Клубовецької школи Івасюк Божена та Кохман Вероніка. Всі разом вирушили автобусом до нашої церкви. Від церкви 850 метрів пройши пішки осіннім задуманим клубовецьким лісом.

Біля криївки Йосип Дмитрович провів змістовну та цікаву розповідь про історичні події, які пов"язані з цим місцем. Для гостей було повчальним почути нові факти з історії вояків УПА.

 На цьому історичному місці відбулася презентація поетичної збірки "Парубоча колискова" Лариси Омельченко з Дніпропетровщини. Вірші у збірнику присвячені воїнам АТО, а авторка спеціально прибула на презентацію на запрошення школи та нашого села.  Поезії декламували виховапнці ліцею та учні Клубовецької школи. Цікавим було знайомство з авторкою.  Вона розповідала цікаві випадки, пов"язані з її волонтерством та з зустрічей із воїнами АТО. Дніпропетровська область надає велику допомогу, в лікарнях багато поранених бійців. Її вірші саме про них, про їх долі, воєнну юність, героїзм.

Та свято продовжувалося. Після патріотичних читань ми відвідали воїнів АТО, які перебувають на реабілітації у селі, щоб привітати з Днем Захисника Вітчихна та 74 річницею УПА. Учні читали вірші, співали пісні, а поетеса Лариса Омельченко предсталяла свої твори з нової збірки.

   Це свято на мене справило дуже гарне враження і залишило позитивний слід. Сподіваюся, що ми і надалі будемо влаштовувати такі гарні заходи, які не дають нам забути про наше походження, славетне минуле і героїв, які боролися за наше вільне майбутнє.

Івасюк Божена, учасниця патріотичних читань біля криївки УПА