Газета "Галичина" №80 (5229) від 18 жовтня 2016 р.

У Клубівцях на Тисмениччині поезією й піснями вшанували пам’ять про полеглих героїв-повстанців

   Напередодні християнського празника Покрови Пресвятої Богородиці, коли відзначаємо і День захисника України й українського козацтва, у лісі біля криївки УПА, що неподалік Клубівців Тисменицького району, відбулося вшанування захисників України — і вояків УПА, і тих, які у наш час боронять українські терени від непрошених зайд.


   Учні місцевої школи та старшокласники з Івано-Франківського ліцею-інтернату для обдарованих дітей із сільської місцевості вклонилися учасникам АТО в реабілітаційному центрі села, подарувавши їм патріотичні поезії і пісні,  а поетеса з Дніпропетровщини Лариса Омельченко біля відновленого лісового схрону-музею презентувала свою поетичну книжку «Парубоча колискова», присвячену героїзмові українців у часі подій на Майдані, у зоні АТО і т. д.
Ірина КУПЧАК, вихователь Івано-Франківського ліцею-інтернату для обдарованих дітей із сільської місцевості:
— У ліцеї з 4 по 14 жовтня тривала декада національно-патріотичного виховання. і в рамках цього формату ми спільно з Клубовецькою школою організували виховний захід «А пам’ять вічна, пам’ять не вмира», щоб поєднати історію УПА з сучасними українськими реаліями на сході, а також представити книжку поетеси з Дніпропетровщини Лариси Омельченко «Парубоча колискова».
   Тож щонайперше завідувач краєзнавчого музею села Клубівців — відомий краєзнавець, поет і публіцист Йосип Карпів, подарував присутнім цікаву екскурсію як у музеї, так і на місці героїчного чину вояків УПА 13 березня 1951 року — біля лісової криївки: «Криївка існувала від 1948-го до 1951 року, і в селі про неї на той час ніхто не знав. Тому що не місцеві вояки, а упівці з інших сіл, які прийшли активізувати боротьбу з московською окупацією, спорудили її на пагорбі і поруч з потоком. Адже попередню клубовецьку  криївку розбили 20 січня 1945 року. На цьому місці, де відбуваються урочистості, через зраду загинуло восьмеро людей — Володимир Бартюк з Пшеничників, Григорій Волощук, Теодор Ривлюк, Євген Самуляк — із Тисмениці, Василь Сисак і Олексій Соколовський — із Липівки, Йосип Шешурак — із Хом’яківки, Михайло Каратницький — із Лесівки на Богородчанщиніѕ»
Лариса ОМЕЛЬЧЕНКО, завідувач історико-краєзнавчого музею ім. Олекси Коваля у місті Підгородньому Дніпропетровської області, поетеса:
— Я дуже хотіла побачити криївку, відчути дух святкування народження УПА і Дня захисника Вітчизни,  а також представити книжку поезій «Парубоча колискова». А ще у Клубівці мене привели добрі і активні люди. Запросили мене директор місцевої школи Володимир Пронюк і сільський голова Богдан Рекетчук, а модерувала всі зустрічі і перебіг заходу працівниця місцевої школи Оксана Пронюк. Такі традиції у селі дуже показові, і життя вже проклало місточок між тими патріотами, які віддали своє життя за Україну в минулі роки, і теперішнім героїзмом патріотів у зоні АТО. Ми повинні не забути кожного, хто захищав і захищає нашу землю від завойовників.
   Книжка патріотичної поезії Лариси Омельченко «Парубоча колискова» була представлена не лише біля криївки УПА, а й у селі Клубівцях та в Тисменицькій районній бібліотеці для дітей.
   Те, що для нас і для гостей Клубівців стало першиною і дивовижею, для керівництва села і його жителів вже звичне.
Богдан РЕКЕТЧУК, клубовецький сільський голова:
— Криївку, яка перебуває на балансі нашої сільради, ми реконструювали 2013 року як музей. Для впорядкування дороги до неї, значна частина якої є одночасно сільською вулицею, що веде до церкви і до кладовища, нам виділили з обласного бюджету 450 тис. грн. Але ще треба відповідно впорядкувати 850 м дороги лісової. Звісно, не заасфальтувати, а бодай підсипати щебенем, поставити шлагбаум чи передбачити інші інфраструктурні зручності для відвідувачів, які активно приїжджають до криївки не лише з Прикарпаття, а й з різних регіонів України.

Ігор ЛАЗОРИШИН