“А пам'ять вічна, пам'ять не вмира, хай і з роками тривожить наші душі і серця, зцілює рани, “ - під такою назвою у рамках проекту “Україна — це я, Україна — це ти,  Україна — це ми, українці”, в рамках декади військово-патріотичного виховання, як проходила з 4 по 12 жовтня в Івано-Франківському обласному ліцеї-інтернаті для обдарованих дітей із сільської місцевості, відбулася патріотична година у селі Клубівці Тисменицького району.

 

   Екскурсію в історію села нам зробив директор сільського краєзнавчого музею Йосип Карпів. У цьому невеличкому приміщенні вмістилася багаторічна історія Клубівці від давнини – до сьогодення. Наступною зупинкою нашого патріотичного експресу була криївка УПА, яка знаходить у Клубовецькому лісі. Ліс зустрів нас осінньою прохолодою, подихом жовтого листя. Патріотична стежина привела нас до пам'ятного знака воїнам УПА, до криївки, де вони колись переховувалися. Під мелодію осіннього вітру ми поринули у історичну далину разом із краєзнавцем Йосипом Дмитровичем.

До мелодії осіннього вальсу долучилися патріотичні рядки поетеси Лариси Омельченко, яка завітала на зустріч з нами аж із Дніпропетровська. Її патріотичні та ліричні вірші у прочитанні вихованців ліцею та авторки  поринули у лісовій тиші, заблукали у наших душах, залишили в них відбиток поетичного слова.

На околиці села біля церкви ми зустрілися із воїнами АТО, воїнами неоголошеної війни. Вони власноруч зводять реабілітаційний центр для таких воїнів, як і вони, тому що війна залишає не лише тілесні рани, але й душевні. Ми поспілкувались з воїнами, учні десятих класів та Лариса Омельченко подарували їм поетичні рядки. Також для підняття духу учні заспівали стрілецьких пісень.

   Загалом екскурс в історію вдався, екскурс від героїчного минулого — до героїчного сьогодення. Учні 10-П, 10 –Б, 10 –І класів разом із вихователями Купчак І.А., Яцишин С.В., Галяном Т.В. щиро вдячні організатору цього дійства Оксані Пронюк — поетесі, громадському діячеві, просто милій і добродушній людині, Ларисі Омельченко —поетесі, завідуючій історико-краєзнавчим музеєм ім. Олекси Коваля у Підгородньому Дніпропетровської області, Йосипу Карпіву — директору Клубовецького краєзнавчого музею за таку цікаву змістовну подорож, за бальзам для дитячих душ.            

     Яцишин Світлана Володимирівна, вихователь