Напередодні свята Покрови та 76-річниці створення Української Повстанської Армії ми вшанували пам'ять полеглих героїв України біля клубовецької криїівки УПА. Організованою колоною з прапорами України та армії УПА ми пройшлися від школи до криївки, яка знаходиться в урочищі "Провал" десь 800 метрів від сільської церкви. Учні, вчителі, сільська влада спільно молилися панахиду за душі полеглих героїв, яку відправляв отець-декан Петро Скрипник.  Школярі, особливо молодших класів, гарно співали молитви. Голова сільської ради Богдан Іванович Рекетчук подякував усім за присутність. Історію криївки розказав краєзнавець Йосип Дмитрович Карпів.

 

  Було дуже цікаво, молодші класи дуже уважно слухали їм було цікаво тому, що перший раз так багато чують про криївку. Мені теж було не менш цікаво, хоча вважала, що знаю про криївку багато. Вразила цікава інформація, що родичка Рекетчука Богдана Івановича (його хресна мама) приносила іжу хлопцям-повстанцям, які переховувалися у лісі. Але вона не знала ні цих хлопців, ні де вони переховуються, просто кожного разу залишала їжу на одному і тому самому місці, а на другий день вона зникала, тобто її забирали ці хлопці. Їх було восьмеро. Коли енкаведисти дізналися (відоме прізвище зрадника, яких їх видав), що вони тут переховуються прийшли і оточитили їх з усіх боків. Повстанці зрозуміли, що енкаведисти їх хочуть взяти живими, тому знищили всі документи і пролунали постріли. живими вони не далися ворогам.

   Як засвідчили архівні дані, які роздобув Ігор Чарнецький, організатор реабілітаційного центру для воїнів АТО у нашому сел, у справах НКВД описували ці події так, що ці восьмеро хлопців відбивалися, пробували захищатися і що бій тривав сім годин. А наcправді, повстанці були у криївці. Енкаведисти приписували собі зайве геройство. Переслідування далі тривало, вороги шукали людину, яка приносила їжу хлопцям. Жінка довго мусила переховувалася. Ми дуже вдячні Йосипу Дмитровичу за таку цікаву інформацію. Які сміливі були люди тоді і скільки їм прийшлося пережити. Яка велика ціна незалежності.

   Учні 7-9 класів підготували патріотичні вірші про воїнів УПА, про нашу криїівку, про теперішню війну. Біля криївки слова звучали особливо хвилююче, здається ліс слухав і повторював кожне наше слово, бо він знає більше від нас усіх. Він свідок і сторож.

На вшануванні вояків УПА була присутня жінка з української діаспори Чікаго, вона донька вояка УПА і збирає інформацію про боротьбу ОУН-УПА. Ії розповідь була дуже цікава. Вона втішилася зустріччю з нами. Записувала на відео повстанську пісню, яка звучала біля криїівки. А завершився захід спільним виконанням гімну України.

  Я дуже дякую організаторам походу до криівки УПА. Це вже добра традиція у  нас молитися за тих, хто воював за Україну і віддав своє життя за неї. Кожного разу біля криївки ми зустрічаємо цікавих людей, дізнаємося дуже цінну інформацію, вивчаємо історію нашого села, яку потім буде переказувати нашим дітям. Як сказав активіст пан Ігор, який організував реабілітаційний центру для воїнів АТО  і є частим гостем різних патріотичних заходів у нашому селі:  "Історія боротьби нашої країни за свою незалежність ще не закінчилася і не скоро не закінчиться, вона почалася з XVII-XVIII століття і буде тривати довго. Там на передовій хлопці які захищають Україну, а ваше завдання вчитися. Надіємось у XXI столітті наша країна стане  могутньою державою".

Марія-Анна ТУРИК, 9 клас.     Світлини Михайла ТУРИКА, 9 клас