Print
Category: Криївка УПА
Hits: 564

   У листопаді велися роботи з відновлення другої частини криївки УПА, що в клубовецькому лісі (уровище “Провал”). Розкопки та реконструкцію проведено силами сільських газдів, активістів з центру “Бандерівських схрон”, знімальної групи з Києва  та небайдужих  людей. 26 листопада до робіт були долучені активісти Нацкорпусу Івано-Франківська. Як повідомляє сільський голова Богдан Рекетчук для Тисменицького тебелебачення, криївка УПА має для села це історична пам’ять і справедливість, а також вона має стратегічне значення для громади села. У 2012 році облаштовано криївку музей.  Завдяки допомозі обласної та районної рад прокладено асфальтову дорогу через село (вул. Шевченка) попри церкву аж до лісу, що покращило інфраструктуру села та дало змогу гостям та туристам зручно добиратися до криївки-музею.

 

   А  тепер районна рада виділила 40 тисяч гривень для відновлення другого блоку криївки, це дасть змогу зняти  фільм про криївку (продюсер Назар Борушок), зйомки заплановані на наступний рік. А найголовніше, що кожен хто прийде до музею-криївки може побачити цілісний вигляд і відчути в яких умовах велася боротьба за незалежність України.

   Під час розкопок знайдено брили великого каменю. Як стверджує сільський краєзнавець, він може бути з монастиря, про який ходять легенди у селі. Звичайно, це припущення. Однак  багато знахідок та досліджень наштовхують на думку, що село Клубівці набагато старше від своїх 500 років. А якщо цей камінь дійсно з монастиря, тоді подумаймо, яке місце обрали для свого сховку вояки УПА.

  Висловлюємо подяку всім, хто працював на відновленні криївки УПА у Клубовецькому лісі:   Борушку Ігорю, Божаку Ярославу, Досюку Ярославу, Матвію Ігорю, Самуляку Роману, Борушку Руслану, Антошківу Івану, Зінько Роману, Квасніцькому Василію, хлопцям з батальону “Азов”: Олександру Данилюку, Владиславу Ковальчуку, Ігорю Панчишину, Сергію Сивачуку, Станіславу Словаку, Володимиру Купло;  Касюку Федору, Павлюку Юрію, Бойку Степану, Андрієву Степану, Зуб’яку Василю,  Острижнюку Миколі, Пронюку Тарасу, Гришко Вололимиру, Гладуну Василю.

   На світлинах: Тисменицьке телебачення про відновлення криївки УПА у клубовецькому лісі; схема криївки УПА; газета “Національний корпус” про роботи активістів нацкорпусу на криївці; підготовка брусів клубовецькими ґаздами.