14 травня 1871 року народився новеліст світової слави Василь Стефаник. Його колиска село Русів Снятинського району Івано-Франківської області. Він, як і ми з вами, покутянин. До 150-річчя від дня народження українського письменника новеліста Василя Стефаника у Клубовецькій бібліотеці відбувся круглий стіл «Син покутського краю» з  участю учнів 10-11 класів Клубовецького ліцею, директора школи Володимира Пронюка, заступника директора з виховної роботи Людмили Сенко, вчительки української літератури Надії Самборської, філолога та краєзнавця Йосипа Карпіва та інших.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   Бібліотечний урок у 3 класі "Гаівки рідного села"

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   Бібліотечний захід для учнів другого класу "Урок духовності".

 

 

 

 

 

 

 

    2 квітня – Міжнародний день дитячої книги. З нагоди свята Клубовецька бібліотека підготувала відеоролик - мандрівку з юними читачами сторінками улюблених книг. Відеосюжет можна переглянути на сторінці "Шкільна правда" у Фейсбуці. Дивіться тут...

   29 березня – 140 років від дня народження Марійки Підгірянки. Учні 4 класу спільно з нашою бібліотекою підготували літературно-музичну композицію "Славна донька України". Біографію поетеси розповідає Ілона Стецюк, учениця 9 класу, записано підготовлені десять відеосюжетів. Зокрема, вірш "Ой учіться, діти любі..." читає Денис Павлюк, "Калина" - Мар'ян Козубаш, "Співаночки мої любі" - Дмитро Палагіцький, "Зеленая веснонька пишно йде" - Ігор Борушок, "Я маленька Українка" - Юлія Волосянчук, "Молитва" - Святослав Баб'як, "Мала українка" - Анастасія Кожушок, "Школа" - Максим Каратчук, "Йшов стрілець через гай" - Святослав Галайчук.

Бібліотечна відеорубрика "Раджу прочитати"

    Всім привіт! Мене звати Святослав, я навчаюся у другому класі. Першу книжку, яку я взяв з бібліотеки була книжка «Динозаври». Найбільше мені запам’ятався динозавр – анкелозавр. В нього була на хвості булава. Це його активна зброя. Другу книжку, яку я прочитав це була книжка «Мауглі». Мені вона найбільше сподобалася з книжок, які я прочитав.  Потім я почав читати «Дивовижна подорож Нільса з дикими гусьми». Ця книжка мені також гарно сподобалася, вона дуже цікава. Потім я прочитав книжку про барона Мюнхаузена, тут були смішні пригоди. А зараз я читаю книжку про любов, де хлопчик чекає свого тата з війни. Раджу всім багато читати, це дуже цікаво.

Бібліотечна відеорубрика "Раджу прочитати"

   Всім привіт! Як ви вже знаєте, мене звати Ангеліна. Навчаюся я у 7 класі. У вільний час я полюбляю читати книжки. Читаю різні. Однією із моїх прочитаних книг є збірник оповідань Наталії Малетич "Щоденник Ельфа". Вона мені дуже сподобалася.  У книжці 19 оповідань, головні герої яких звичайні школярі. Вони вчаться у різних школах, живуть у різних містах, але їх об'єднює те, що вони схожі у своїх почуттях та вчинках. Останнє оповідання "Щоденник Ельфа". Ельф - дівчинка з великими вухами, вона знайшла щоденник своєї померлої сестри. Виявляється, у неї теж були такі ж вуха і переживання.  Друга книжка, яку я недавно прочитала це книга про пригоди тварин "Лессі поветається додому". Її автор Ерік Найт. В ній розповідається про собачку породи Коллі. Вона долає сотні кілометрів, щоб повернутися до свого маленького господаря, який дуже її любить і чекає. Мені ці книги сподобалися і я раджу їх прочитати. То ж читайте і зачитуйтеся!

Бібліотечна відеорубрика "Раджу прочитати"

   Я дуже люблю читати, книжки беру в бібліотеці, там їх дуже багато. Сьогодні хочу розказати про книжку англійського письменника Джеремі Стронґ  «Гармидер в школі». Головні герої цієї книжки вчителі та діти.  Найбільше уваги письменник приділяє вчительці Лілії Гармидер, яку всі просто називають міс Гармидер. Діти люблять цю вчительку за її доброту, ласку та розуміння. Книга «Гармидер у школі» доводить усім, хто недолюблює школу, що навчання може бути веселим та неймовірно цікавим. Разом з міс Гармидер та її учнями ваша дитина зможе познайомитися з основами фізики та математики у басейні, вивчити географію, шукаючи скарби, заховані по всій школі! Мені ця книжка надзвичайно сподобалася. Усім рекомендую її прочитати.

Триває бібліотечна відеорубрика "Раджу прочитати"

   Мені дуже подобається читати. І я вже прочитала досить багато книг. Всі ці книжки я беру у бібліотеці. Ось і зараз я читаю книжку під назвою «Ковчег часу». Її автором є польський письменник  Марцін Щегельський. В цій книжці розповідається про хлопчика Рафала, який дуже любить читати. Рафалові 9 років, він живе в гетто, до школи він не ходить. Всі книжки він бере у бібліотеці. І ось одного разу бібліотекарка дала йому книжку під назвою «Машина часу». Після прочитання цієї книжки він мріє побувати в майбутньому. Він навіть не підозрює, що зовсім скоро його мрія може  здійснитися. Мені дуже подобається ця книжка, я усім дуже раджу її прочитати.

20 березня страртувала бібліотечна відеорубрика "Раджу прочитати"

   Я відвідую бібліотеку часто. Зараз я читаю книжку канадської письменниці Люсі-Мод Монтгомері, яка називається "Енн із Зелених дахів". У ній розповідається про дівчинку сироту, яку всиновила сім’я Марілла та Метью Кетбері. Вони хотіли хлопчика, та їм привезли дівчинку. Енн дуже хотіла вчитися, вона успішно закінчила школу. Потім вона поїхала вчитися в коледж. Але їй сказали, щоб вона поїхала назад додому, що там її чекає сюрприз. І справді там чекали, які приготували їй ігрову кімнатку. Вони дуже полюбили дівчинку, хоча цього і не визнавали. Потім Енн повернулася в коледж, який закінчила з відзнакою. Але сталася сумна новина, поки вона була в коледжі. Її батько Метью помер. Енн повернулася додому. Тепер вона вчителювала в коледжі. Я раджу прочитати цю книжку своїм однокласникам, тому що вона є повчальна і захоплююча.

   Урок 2 класу у бібліотеці, присвячений Всесвітньому дню читання вголос. На уроці говорили про важливість читання, згодом розігрівали свій артикуляційний апарат скоромовками, а потім виразно, чітко, з інтонацією читали оповідання для дітей. Учасників читань благословив отець Роман святою водою, щоб вони були добрими читачами та частими відвідувачами нашої бібліотеки.

   Хочу поділитися своїми роздумами про прочитану історичну (ХVI-ХVII ст.) повість Миколи Васильовича Гоголя ,,Тарас Бульба". Добре, що я прочитала твір повністю. Автор Микола Гоголь зумів правдиво, виразно і яскраво описати Запорозьку Січ. Основою повісті є боротьба козаків з польською шляхтою. Музика, життєрадісний і веселий сміх запорожців, дужі козацькі голоси, дзвін ковальських молотів - такими звуками зустріла їх Січ. Вразила героїв повісті і дивовижна постать козака. Головними героями твору є полковник Тарас Бульба - головний отаман Запорозької січі, та два його сини - Остап і Андрій.

   Дорогі читачі «Шкільної правди», сьогодні я хочу поділитися враження про повість "Гобсек" Оноре де Бальзака, яку недавно прочитала. Цю повість нам задали прочитати на зимові канікули із предмету «Зарубіжна література». Я рідко коли розповідаю про книги, які задаються шкільною програмою, бо вони майже всім відомі і часто не розкривають серйозні проблеми суспільства. Однак ця повість дуже актуальна сьогодні. Головним героєм цієї повісті є Гобсек. Він є багатою людиною, але живе дуже скромно і не бажає, щоб хтось знав про його статки. Навіть коли чоловік став одним із найбагатших мешканців Парижу, Гобсек лише наймав квартиру і не мав власного будинку. Його життя є дуже впорядкованим, що, навіть, нагадує якийсь механізм. Також герой ніколи не виражає свої емоції, хоча одного разу зізнався, що любить розважатися, спостерігаючи за життєвими трагедіями позичальників.

   Мені дуже сподобалася книжка книга "Аліса в країні див", вона цікава, фантастична. Всі події в ній перебільшені. Це дитячий роман-казка. Автор книги англійський математик  Чарльз Лютвідж Доджсон (Льюїс Керрол), опублікована вона була ще  в 1865 році. Є продовження цієї книги -  роман "Аліса в Задзеркаллі, друкований у у 1871 році. На українську мову книгу "Аліса в країні див" переклала Галина Бушина у 1960 році. Головна героїня книжки дівчинка Аліса. . Вона смілива, має власну думку, вміє аналізувати та робити висновки про свої і чужі вчинки.  Книга дуже захоплива. Під час своєї подорожі по загадковій країні Див, дівчинка зустрілась з різними незвичними, чудернацькими істотами: Чеширськиим котом, Пеліканом Додо, Капелюшником та Шаленим Зайцем. Ці герої добрі. Є і інші, вони неприємні, злі та невиховані. Це  Королева Сердець, та її піддані.

     До гуртківців завітала бібліотекар Марія Дмитрівна Палагіцька. Такі зустрічі вже стали доброю традицією. Цього разу учні дізналися про дитячі книжки, в яких є колядки та віншівки до Різдвяниї свят. Учні разом колядували, відгадували загадки, розглядали малюнки і використовували їх для оздоблення Різдвяної листівки.                   

   Часом я люблю пошукати у інтернеті книжки, які варто почитати підліткам. Гортаючи стрічку я побачила книгу Наталії Щерби "Часодії. Часовий ключ". Вона зацікавила мене своєю назвою та незвичною палітуркою. Ця книга написана у жанрі фентезі, а це є моїм найулюбленішим жанром. От я і вирішила її прочитати. В книзі "Часодії. Часовий ключ". Розповідається про дівчину Василину. Василина це звичайна дівчинка, яка живе разом із бабусею і захоплюється гімнастикою. Та в один день її життя перевертається з ніг на голову, коли бабуся потрапляє у лікарню і її забирає до свого будинку  тато якого вона не бачила ніколи. У батька в будинку вона знайомиться зі своїми братами та сестрами, але вони ставляться до неї недоброзичливо як і батько.

Раджу прочитати   

   Мені дуже сподобалася книжка «Лізка Мармизко». Написала її українська письменниця Наталія Ясіновська. Кожна невгамовна, неспокійна і енергійна дівчинка в світі може впізнати себе в головній героїні. Ця книжка неймовірно цікава і пізнавальна. У ній багато класних пригод і картинок.  Лізка – весела та непосидюща дівчинка. Вона звжди прагне більшого, ніщо не може зупинити її. Ця дівчинка не може всидіти на одному місці, їй завжди хочеться зробити щось незвичайне. З лізкою ніколи не буває нудно. Вона завжди знайде чим розважити і зацікавити читача. У кожній оповідці є щось цікаве, що ніби переносить мене в чарівний світ до цієї маленької пустунки Лізки.

   Нещодавно в видавництві ЯРИНА м. Івано-Франківськ вийшла друком збірка поезій Йосипа Карпіва "В час вечірніх медитацій". Це четверта збірка автора, в якій переважають патріотичні мотиви, народжені любов'ю до багатого історією рідного краю, до мінливої краси природи, яка приваблює й одухотворює людину.

  У збірці представлено 50 віршів, які наповнюють чотири розділи: "На горі Богородецькій", " У слові - до волі дорога", "Спалахи опівночі", " В час вечірніх медитацій" . Епіграфом до книги автор обрав строфу з вірша "У слові - до волі дорога".

У слові - до волі дорога,

У слові - прароду плече,

Як обрій заступить тривога,

То слово заблисне мечем.  

Збірка є у сільській бібліотеці. Запрошуємо до читання.

Моя улюблена книжка "Пригоди в країні динозаврів". Її написала Валентина Пухнач. В книжці є багато різних динозаврів: птенородом - це є птах-динозавр, а ще є диглодок, бронтозавр, стегозавр, трицератопси і тиранозавр. Далеко в Африці є казкова Країна Динозаврів. Ця книжка про динозаврика Броника, який знайшов собі багато друзів і помагав багатьом динозаврам. Його друзі дикобраз Колючка та броненосець Круглик. Ці казкові історії вчать нас бути сміливими, захищати менших і слабших, робити добро. Книжку купила мені мама і я її дуже полюбила, вона стала моєю улюбленою книжкою.

Всім привіт! Недавно прочитала цікавенну книжку Ірини Мацко «Перехідний вік моєї мами» і хочу поділитися враженнями. Повість дуже сучасна про нас підлітків. Головну героїню звати Аля, якій виповнилося 13 років. Їй приваблює і насторожує загадкова дорослість. Тіло, погляди, думки і кругозір змінюються так швидко, що обертом йде голова. Несподівано для себе Аля, відчула перше кохання, поцілунки. До неї прийшли зовсім недитячі думки про життя цінність кожної людини. Найсильніше вразило Алю, що перехідний вік буває не тільки у підлітків. Виявляється, в її мами – також перехідний період і в неї є свої таємниці.

   Я взяла в бібліотеці книжку «Матильду». Це дуже цікава книга з різними пригодами. В ній розповідається про маленьку дівчинку на ім’я Матильда. Вона в півтори  року чудово розмовляла і знала багато слів, а у чотири роки вона вже читала швидко та легко. Потім дівчинка навчилася сама рахувати й знала таблицю множення. У неї був брат Майкл, батько містер Вормуд та мати місіс Вормуд. Батьки не розуміли і не підтримували дівчинку, яка була з особливими здібностями. Багато зусиль та боротьби прикладає Матильда, що змінити ставлення батьків. Цю книгу написав Роальд Дал. Я думаю, шо кожному буде цікаво прочитати цю книжку, тому що в ній багато цікавих та хвилюючих подій.  

   У мене є улюблена книжка. Вона дуже цікава, її написав Роальд Дал, називається «Чарлі і шоколадна фабрика". Я взяла її в бібліотеці. Головний герой книжки Чарлі. Він  живе в бідній родині, в нього велика сім'я. В його містечку є велика шоколадна фабрика. Директор фабрики Містер Вонка закрив її. А через декілька років він сказав: хто знайде 5 золотих квитків в батончиках, то й відвідає фабрику. І Чарлі виграв останній золотий квиток і він був дуже щасливий. Я раджу прочитати  цю книжку, бо вона є дуже захоплива Мені сподобалося все те, що Чарлі побачив всередині великої фабрики.

 

   Я прочитала книжку "Леля з будиночку на дереві". Вона стала моєю улюбленою книжкою. Її надруковано у 2017 році. А написала її Юлія Лящинська. Головна героїня книжки дівчинка Леля. Вона з батьками жили в маленькому будиночку на дереві. Це дерево росло на подвір'ї, де був будинок і до якого приїхали нові сусіди. Леля з мамою з гостинцями пішли знайомитися з новими сусідами. Вони привітали їх з новосіллям. Коли сусіди дізналися, шо Леля з сім'єю живуть на ділянці, що належить їм, захотіли заволодіти ним. Леля була дуже сміливою дівчинкою, тому вона завжди знаходила вихід з ситуації. У них був підземний хід, там героїв чекають багато несподіванок. Вже наприкінці ті сусіди поїхали, бо виявилося що вся ділянка належала Лелі та її сім'ї, то був спадок від її прабабасі. Думаю, ця книжка для вас буде цікавою і захопливою, в ній багато повчальних вчинків. Один із них як Леля замість цукерків взяла у хлопчика кошеня.

Раджу прочитати

   За період карантину (квітень-вересень) я прочитала сім книг: О. Грін «Пурпурові вітрила», О. Грін «Та що біжить по хвилях», А. де Сент-Екзюпері «Маленький принц», Р.Л. Стівенсон «Острів скарбів», Данієль Дефо «Робінзон Крузо», Р. Кіплінг «Мауглі», Ч. Вільсон, Дж. Макспедден «Робін Гуд» і  розпочала читати Жуль Верна «Діти капітана Гранта». Це все класика, яку я вважаю повинен прочитати кожен мій ровесник. Щоб заохотити вас, розкажу коротко про кожну з прочитаних книг.

   Розпочала цю серію книгою Р. Кіплінга «Мауглі». Це історія про індійського хлопчика, якого викрав тигр від батьків, це було під час пікніку. Хлопчик виріс у джунглях, вивчив їхню мову, спосіб життя і став ватажком вовчої зграї. Є мульфільм і фільм за мотивами книги, але я раджу прочитати книжку, бо вона розвиває фантазію і читач сам змальовує героїв, з прочитаного тексту та пережитих емоцій. Здебільшого уявлений герой не співпадає з запропонованим у фільмі чи мульфільм. Іноді у книзі навіть ілюстрації заважають. Джунглі небезпечні для людей, а у оповіданнях Кіплінга людська дитина Мауглі дружить з ними. Вважаю, що цю книгу варто читати вже з 8-9 років. Книга вчить шанувати своїх батьків, цінувати дружбу, захищати друзів.

Раджу прочитати  

 Ось уже і розпочався 2020-2021 навчальний рік. Усі радіють, що пішли до школи, адже дистанційно вчитись нудно. У нас розпочалося справжнє навчання, уроки, перерви, шкільний гамір, домашні завдання. Ой, як мені подобається уся ця атмосфера! А ще я люблю в цю осінню пору сісти з чашкою гарячого чаю чи какао та читати книги про підліткове життя. Мені здається, що можу читати їх постійно, і це мені ніколи не набридне, адже мені справді цікаво. Тому заохочую всіх до читання, та хочу порекомендувати декілька дуже цікавих та повчальних книг, які допоможуть зрозуміти себе та своїх ровесників. 

   Моїми фаворитами стали книги Малгожати Кароліни Пекарської ,,Клас пані Чайки" та продовження ,,Лотерея". Ці книги є дуже цікавими для підлітків. У них розповідається про негаразди у школі та вдома, але насамперед про перші почуття та розчарування. Знайомства, дружба і перше кохання - це лише декілька питань роману. Автор майстерно показує молоді світ, та зачіпає складні питання, що хвилюють підлітків, які дорослішають.

   Я прочитала книжку "Поліанна виростає". Її написала письменниця Елеонор Портер. Це є друга книга після випуску "Полліанна". У ній розказується, що Поліанна стає дорослішою, сумніваючись у використанні своєї гри у радість. Вона знайомиться з новим другом Джеймі та з його ріднею. З ними вона пробуде впродовж цілої книги. Стає ближчою зі своїм давнім другом Джимі. А Джимі, в свою чергу, дізнається про своїх батьків, які, виявляється, були тією самою родиною з якою познайомилася Поліанна - родиною Джеймі. У кінці книги персонажі діляться на три чудові пари.
   У книзі 312 сторінок, але це зовсім не багато, тому що це дуже цікава книга і час з нею пролетить незамітно. Раджу прочитати всім п'ятикласникам, а особливо тим, хто вже прочитав першу книгу про Поліанну - "Полліанна".

   У травні відбувся бібліотечний онлайн-проект "Кольоровий світ книги" для учнів молодших класів. За умовами проекту кожен учасник мав представити свого улюбленого героя з прочитаної книжки та свою улюблену книжку. Учні 1-3 клас активно підтримали проект і представили свої фото-презентації, які розміщувалися на сторінці "Шкільна правда" у Фейсбуці та шкільному сайті.

   У книжці Бруно Ферреро "365 коротких історій для душі" зібрано короткі, але повчальні історії на кожен день. Ці історії життєві і до них варто прислуховуватися. Ця книга розрахована рівно на 365 днів. Кожна з них має мораль та невеличкий висновок. Книга надихає замислитись і побачити, як над нами відкривається небо. Тоді стає легко жити і з'являються сили, щоб змінити на краще себе і весь світ довкола. Також тут є деякі цитати над якими варто замислитись. Ось деякі з моїх улюблених: "Ми повинні знайти час на те, щоб вислухати одне одного, щоб подивитися одне одному в очі, щоб разом поплакати, посміятися, поспівчувати, погуляти..." "Людина завше знаходить те, чого прагне." "...нам бракує відваги полюбити. Її треба мати стільки, щоб прийняти любов інших."

"Книга - міст у світ знань" - каже  українське прислів'я. "Дім без книги - день без сонця" - говориться у другому. Бібліотечний проект "Книга - світ, книга - серцю привіт" має на меті заохотити школярів до читання,  познайомитися з домашньою бібліотекою дітей, дізнатися, які книги люблять діти, їхні улюблені герої. В простій, доступній формі засобами фотографування помандруємо у кольоровий світ дитячої книги. Запрошуємо до участі всіх школярів.

   26 квітня 1986 року - сумна дата в календарі. Чорнобиль… Минуло багато років. А слово "Чорнобиль" знає весь світ. Чорнобиль - це мука і трагедія, це подвиг і безсилля, це пам”ять, це наш нестерпний біль. Серед природних і техногенних катастроф, які склалися упродовж історії людства, Чорнобильська займає особливе місце. Вона засвідчує всемогутність і безсилля людини. Наслідки цієї трагедії ми пожинаємо зараз. Згадуємо цю сумну дату, щоб більше не повторилося такого. Згадуємо і вшановуємо пам'ять ліквідаторів страшної катастофи. Зараз, коли пандемія коронавірусу, зачепила глибоко увесь світ, ми глибше розуміємо і переживаємо події сумного квітня 1986 року. Вічна пам'ять полеглим ліквідаторам ЧАЕС. 

Нещодавно я прочитала дуже цікаву книгу ,,Дівчина Онлайн''.  Автор книги англійська флеш-блогер Загг Зої. Головна героїня книги дівчина Пенні, їй шістнадцять. Вона теж блогерка з ніком "Дівчина Онлайн". У Пенні, як і в багатьох підлітків, життя не таке просте. Дівчина захоплюється фотографуванням. У неї є найкращий друг Елліота, який розуміє її та підтримує і завжди допомагає в будь яких ситуаціях. У книзі Пенні розповідає про те, що вона не може порозумітися з однолітками. Про свої розчарування, стосунки з хлопцями та панічні атаки вона чесно й відверто розповідає у своєму блозі. Пенні має багато підписників, її читаються та підтримують багато дівчаток всієї країни. 

   Мені подобається читати книги Йоанни Яґелло, особливу увагу хочу звернути на серію книг "Кава з Кардамоном". У якій розповідається про ще зовсім юну дівчину Лінку, життя якої кардинально змінилося. Багато проблем з якими вона бориться навчають її розуміти себе і весь світ навколо. Запальна вдача дівчини не дозволяє їй сидіти склавши руки після того, як вона знаходить загадкову фотографію у своєї бабусі, де як виявилося мама чекала на ще одну дитину. У пригоді їй стає Адріан який допомагає і підтримує дівчину. Але хлопець до якого вона відчуває лише дружні стосунки, ставиться до неї якось дивно. Після того, як матір Лінки зникла, вона почуває себе дуже самотньо і на плечі дівчини падає ще більше обов'язків.